Stipendijas

Zināmi Preiļu novada domes stipendijas saņēmēji

9. novembrī Preiļos notika stipendiju komisijas sēde, lai lemtu par stipendiju piešķiršanu medicīnas jomā studējošiem jauniešiem. Šogad tika saņemti 6 pieteikumi. Kā jau šobrīd ierasts, arī stipendiju komisijas sēde notika attālināti videokonferences režīmā. 

Komisija nolēma atbalstīt un piešķirt stipendijas 3 studentiem:
Sintijai Lakovskai, kura mācās Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžā un apgūst māsas profesiju;
Anastasijai Baranovai, kura mācās Latvijas Universitātē un apgūst radiogrāfera specialitāti;
Inetai Pastarei, kura Rīgas Stradiņa Universitātē apgūst māsas profesiju.

Stipendiju komisijas sastāvā piedalījās nodibinājuma "Viduslatgales pārnovadu fonds" valdes locekle Evija Gurgāne, Preiļu novada domes priekšsēdētāja Maruta Plivda, Preiļu novada domes deputāts Juris Erts un SIA “Preiļu slimnīca” valdes priekšsēdētāja Skaidrīte Žukova. 

Vērtēšanas kritēriji, piešķirot stipendiju, ir vidējais sekmju vērtējums, kas nav zemāks par 7 ballēm, students apgūst pilna laika 1. un 2. līmeņa augstākās izglītības programmu un izvēlētā profesija atbilst Preiļu pašvaldības atbalstāmo profesiju sarakstam.

Stipendijas tiek piešķirtas uz visu atlikušo studiju laiku. Stipendiju līgums paredz stipendijas saņēmējam, pēc mācību iestādes beigšanas, nostrādāt Preiļu pašvaldības ārstniecības iestādē noteiktu laiku, atkarībā no saņemtās stipendijas ilguma.

Ar studentiem, kuriem piešķirtas stipendijas, sazināsies nodibinājuma "Viduslatgales pārnovadu fonds" pārstāvis un informēs par līgumu slēgšanu un citām ar stipendijas saņemšanu saistītajām formalitātēm. 

Preiļu novada domes stipendijas tiek piešķirta kopš 2016. gada. Stipendiju ir saņēmuši 9 jaunieši, no kuriem 7 jau strādā Preiļu novadā. Šobrīd stipendijas saņem četras studentes, savukārt, jaunā stipendiāte Ineta Pastare jau strādā SIA “Preiļu slimnīca” un paralēli studē.

Vairāk par Preiļu novada domes stipendiju programmu: https://preili.lv/199267/preilu-novada-toposie-mediki-sanem-stipendijas-video/

Evija Gurgāne
Nodibinājums “Viduslatgales pārnovadu fonds” valdes locekle

Iesaki draugiem:   Draugiem.lv