Stipendijas

Viduslatgales pārnovadu fonds īsteno Labdarības programmu „Stipendijas talantīgajiem bērniem un jauniešiem"

Jau trešo gadu pēc kārtas Nodibinājums „Viduslatgales pārnovadu fonds” realizē stipendiju programmu talantīgajiem bērniem un jauniešiem no Aglonas, Līvānu , Preiļu, Riebiņu un Vārkavas novadiem mākslā un mūzikā. Šīs programmas mērķis ir sniegt atbalstu bērnu un jauniešu izcilībai un talantiem mākslas , mūzikas un sporta jomās. Svarīgākais kritērijs ir pretendenta līdzšinējie sasniegumi un izaugsmes perspektīvas.

Šogad stipendiju fondam paredzēts ar ziedotāju atbalstu savākt 3000 euro. Patreiz stipendijas mūzikā un mākslā ar fonda uzraudzības padomes lēmumu piešķirtas 24 bērniem un jauniešiem , no visiem pieciem novadiem par kopējo summu 1500 euro . Stipendiāti mācās dažādās Mūzikas un mākslas skolās- Annija Tumāne un Edīte Meikulāne no Riebiņu novada mācās Viļānu un mūzikas un mākslas skolā, Edīte Gailuma, Sanija Poplavska, Elizabete Maija Some no Vārkavas novada un Mārtiņš Petrovs no Preiļu novada - Špoģu mūzikas un mākslas skolā, Annija Anspoka, Aigars Teilāns, Ivans Ivanovs, Jānis Jalinskis, Agnese Skabe no Preiļu novada, Kristīne Kovaļkova no Aglonas novada, Marta Lazdāne no Vārkavas novada, Anna Marija Vilcāne, Marta Jokste - Kraupša un Dagnis Stikāns no Riebiņu novada - Preiļu mūzikas un mākslas skolā, Enija Guseva, Signija Detkova, Emīls Silasproģis, Aleksejs Raņņijs, Danila Cvetkovs, Milena Ščeglova no Līvānu novada - Jēkaba Graubiņa Līvānu mūzikas un mākslas skolā, Meldra Kirsanova un Elmīra Botore - Tumova mācās Aglonas Bazilikas kora skolā. Vairāki bērni nāk no daudzbērnu un maznodrošinātām ģimenēm, bet ir parādījuši sevi kā kā gudri un talantīgi audzēkņi, ne tikai čakli mācās, bet arī piedalās skolas un ārpusskolas konkursos un radošo darbu izstādēs. Apliecinājumi par stipendiju piešķiršanu jauniešiem tika pasniegti novadu un Mūzikas skolu Latvijas valsts dzimšanas dienai veltītajos svinīgajos pasākumos. Stipendijas jaunajiem talantiem sportā tiks piešķirtas 2016./2017. mācību gada laikā.

Stipendiju programmas rezultāti, skolu vadības, audzēkņu un viņu vecāku atsauksmes ir pārliecinoši parādījušas, ka šāda programma ir atbalstāma un nepieciešama. Fonds neatlaidīgi strādā ar ziedotājiem un jo vairāk ziedotāju atsauksies mūsu aicinājumam, jo vairāk varēsim palīdzēt gudriem, darbīgiem un talantīgiem jauniešiem turpināt mācīties un attīstīt savas spējas arī turpmāk.

Janīna Beča
VLPF valdes locekle

Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Piepildīt sapni 2024

Mūzikas nodarbības, futbola spēles treniņi, divritenis, planšete, silto smilšu nodarbības, ABA terapija, mēbeles mācībām – tie ir daži no šī gada bērnu ar

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums