Piepildīt sapni

Viens piepildīts sapnis ved uz nākamo sapni

Preiļu galvenās bibliotēkas bērnu literatūras nodaļā pašlaik skatāma fotoizstāde „Vai dzirdi? Vai jūti? Vai redzi? Cilvēk, ielaid šo pasauli sevī!”, ar kuru sevi pieteic pavisam jauna darbu autore – trīspadsmitgadīga meitene Elīza Geiduka no Riebiņu novada Silajāņu pagasta. Fotogrāfijas rāda, ka autore ir apveltīta ar labu gaumi un krāsu izjūtu, un ka viņai piemīt savs īpašais skatījums uz šo pasauli un lietam. Meitene prot saskatīt neparasto ikdienā, viņas fotogrāfijas liek ar citādu skatienu palūkoties gan uz ainavu ap dzimtajām mājām, gan mākoņiem un debesīm, gan lietam un priekšmetiem. Izteiksmīgi nofotografēti dažādi dzīvnieciņi, kuri dodas savās gaitās.

Nodibinājuma „Viduslatgales pārnovadu fonda” rīkotajā akcijā „Piepildīt sapni”, kas risinājās 2014. gadā, Elīza bija viens no tiem 26 bērniem ar īpašajām vajadzībām, kuru sapņus piepildīt palīdzēja sabiedrība – atsaucīgi cilvēki, uzņēmumi, organizācijas. Elīzas īpašais sapnis bija kvalitatīva fotokamera, jo meitene jau ilgāku laiku aizrāvās ar fotografēšanu. Šo sapni īstenot palīdzēja SIA „Jēkabpils piena kombināts”, uzdāvinot meitenei fotokameru.
Aizvadītas nedēļas nogalē bibliotēka interesentus aicināja uz tikšanos ar fotogrāfiju autori. Elīza ieradās ar savu mammu un citiem ģimenes pārstāvjiem, Klāt bija arī nodibinājuma VLPF valdes locekle Valija Vaivode.

Elīzas lielākais dzīves sapnis – kļūt par profesionālu fotogrāfi. Uzdāvinātā fotokamera un pirmā izstāde dod drosmi ticēt, ka šis sapnis ar laiku īstenosies.

Lai piepildās visi Tavi mazie un lielie sapnīši, Elīza! Un gaidām nākamo izstādi.

Iesaki draugiem:   Draugiem.lv