Palīdzība Ukraiņiem

Ukrainas iedzīvotāju atbalstam Viduslatgalē

Viduslatgales pārnovadu fonds šoruden īstenos atbalsta pasākumus Preiļu novadā dzīvojošajiem Ukrainas civiliedzīvotāju.

Astoņi bērni kopā ar vecākiem pavadīs laiku izglītojošās un attīstošās nodarbībās Preiļu “Kaķu sētā”. Jeļenas Puzakas un viņas kolēģu vadībā bērni ar vecākiem meistaros, veidos, krāsos, zīmēs, līmēs un spēlēs spēles. Mammām tā būs iespēja sadraudzēties un kopā ar bērniem pavadīt laiku mierā un bezrūpībā, kas ir tik svarīgi dvēseles veselībai.

Divpadsmit pirmskolas un sākumskolas vecuma bērniem būs iespēja ģimenes atbalsta centrā “Puķuzirnis” apmeklēt silto smilšu nodarbības - tās veicinās bērna garīgo un fizisko veselību.

Savukārt Ukraiņu sievietēm tiks nodrošinātas atbalsta grupas nodarbības, kuras vadīs psiholoģe Inga Reinfelde. Nodarbības nav vērstas uz individuālu problēmu risināšanu, bet gan kolektīvas pieredzes aktualizēšanu un iekšējo resursu mobilizēšanu dzīvei svešumā no mājām, nemierīgā laikā, kad jāatrod jauns pamats un cerība nākotnei.

Visu rudeni Viduslatgales pārnovadu fonds turpinās piesaistīt ziedojumus Ukrainas iedzīvotāju atbalstam. Kopš kara sākuma esam snieguši materiālu palīdzību vairāk kā 80 personām. Ziedojumu piesaiste notiks gan akciju veidā, gan arī uzrunājot uzņēmējus un vācot ziedojumus kastītēs publisku pasākumu laikā.

Projektu “Ukrainas iedzīvotāju atbalstam Viduslatgalē” finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.


Foto: Nodarbība "Kaķu sētā"

Iesaki draugiem:   Draugiem.lv