Mērķprojekti/akcijas

Noslēdzies projekts "Pavasara diena gadu baro"

6. oktobrī Vārkavas tautas namā notika apjomīgā Borisa un Ināras Teterevu fonda labdarības projekta „Pats savam saimes galdam” Viduslatgales pārnovadu fonda projekta „Pavasara diena gadu baro” noslēguma pasākums.

Uz pasākumu mēs, Viduslatgales pārnovadu fonda darbinieki, kopā pulcinājām projektā iesaistītās ģimenes no Preiļu, Līvānu, Riebiņu, Aglonas un Vārkavas novadiem un novadu sociālos darbiniekus, kas bija lieli palīgi projekta īstenošanas laikā. Projekta mērķis bija palīdzēt novados dzīvojošajām ģimenēm ar bērniem un maznodrošinātajām ģimenēm iegādāties sēklas un stādus, lai varētu paši sev uzaudzēt dārzeņus un sagatavot pārtikas krājumus ziemai, kā arī mācīt ģimenes dalīties ar uzaudzēto. Katrs novads bija izveidojis kompozīciju no dārza veltēm, tās papildinot ar košajām rudens lapām, kastaņiem, ozolzīlēm un vēl daudz ko citu. Projekta dalībnieki uz pasākumu bija saveduši ķirbjus, kabačus, burkānus, bietes, sīpolus, kāpostus un ievārījuma burciņas. Pasākumā piedalījās alternatīvās aprūpes pakalpojumu centra „ROŽLEJAS” pārstāvji. Viņi pateicās par sarūpētajiem labumiem, kuri tiks gatavoti un celti galdā aprūpes centrā. Labus vārdus projekta atbalstītājiem un īstenotājiem teica Vārkavas novada domes priekšsēdētāja Anita Brakovska. Rādījām arī prezentāciju, kur ģimeņu veikumu varēja redzēt bildēs. Ar saviem iespaidiem par projektu dalījās Kristīne Andrejeva no Līvānu novada un Pastaru ģimene no Preiļu novada. Pasākumā piedalījās Borisa un Ināras Teterevu fonda labdarības projekta „Pats savam saimes galdam” vadītāja Inga Skrastiņa.

Pasākuma apmeklētājus ar dejām un dziesmām priecēja Vārkavas vidusskolas folkloras kopa „Vālodzīte” Helēnas Ērgles un Romualda Kairāna vadībā, kā arī kopas stāstnieki un ekselentie smīdinātāji Elvis Laganovskis, Mārtiņš Upenieks un Kristians Plots.

Noslēgumā Viduslatgales pārnovadu fonda valdes locekle Janīna Beča pateicās Ināras un Borisa Teterevu fondam par doto iespēju rakstīt projektu un piesaistīt nepieciešamos līdzekļus, lai projektu īstenotu, kā arī pagastu pārvaldēm un sociālajiem darbiniekiem, kas daudz palīdzēja visā projekta īstenošanas laikā. Protams, pats lielākais paldies ģimenēm, kuras nenobijās iesaistīties projektā un spītējot sliktajiem laika apstākļiem visu pavasari un vasaru sēja, stādīja, ravēja un novāca uzaudzēto. Tāpat viņa mudināja ģimenes, kuras nav vēl dalījušās ar uzaudzēto, to izdarīt.

Noslēgumā sarunas turpinājās pie cienasta galda, kur tika baudīta tēja, kafija un uzkodas.

Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Noslēdzies Mazo grantu projektu konkurss „Iedzīvotāji veido savu vidi- 2018”

   Nodibinājums „Viduslatgales pārnovadu fonds” kopā ar Aglonas, Līvānu, Preiļu un Vārkavas pašvaldībām Mazo grantu projektu konkursu „Iedzīvot

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums