Mērķprojekti/akcijas

Viduslatgales pārnovadu fonds un biedrība “Likteņa ceļš ” aicina ziedot projektam “Rozes zem sniega”.

Preiļu novada represēto biedrība ‘’Likteņa ceļš’’ 2015.- 2016. gadā ir realizējusi projektu “Arī rozes zied zem sniega”, kurā tika savākti divdesmit 1941. un 1949. gadā izsūtīto stāsti. Šī projekta laikā notika vairākas tikšanās ar šiem cilvēkiem, piedaloties skolu jaunatnei, tika izveidots teatralizēts uzvedums “Večerinka Sibīrijā”, kas tika izrādīts vairākās vietās Latgalē. Tiekoties ar tā laika izsūtītajiem cilvēkiem, radās pamatota nepieciešamība izveidot dokumentālo filmu, lai dokumentētu represēto cilvēku atmiņu stāstījumus un tā laika kultūras mantojumu – dziesmas, kas daudzreiz palīdzēja šiem cilvēkiem iziet smago Sibīrijas ceļu un palikt pilniem gaišuma un labestības, neskatoties uz izciestajiem pazemojumiem un pārestībām. Tika uzsākta filmas “Rozes zem sniega” filmēšana, kurā galvenie personāži ir no Latgales izsūtītie cilvēki, no Preiļu, Daugavpils, Rēzeknes, Riebiņu un Viesītes novadiem. Projekta ierobežotā finansējuma dēļ, darbs pie filmas apstājās. . . Lai šīs unikālais kultūras mantojums nepazustu, tā laika galvenajiem lieciniekiem aizejot aizsaulē, filmēšana jāturpina. Dokumentālās filmas “Rozes zem sniega” tapšanai vēl nepieciešami 3890 EUR.

Tuvojoties Ziemassvētkiem un gadu mijai, būsim atsaucīgi, atvērsim savas sirdis šim cēlajam mērķim aiz cieņas pret mūsu valsts pagātni, pret netaisnīgi politiski represētajiem tās pilsoņiem un ziedosim līdzekļus filmas pabeigšanai. Tā būs visu mūsu kopējā dāvana Latvijas valsts simtgadei.

Ziedot var, pārskaitot naudu uz Viduslatgales pārnovadu fonda kontu, ar norādi – filmai ‘’Rozes zem sniega’’.

Fondam ir piešķirts sabiedriskā labuma statuss. Visi ziedotie līdzekļi tiks novirzīti filmas tapšanai.

Konts ziedojumiem:

Nodibinājums "Viduslatgales pārnovadu fonds"
Reģ. Nr. 40008210954 ,
Konta numurs :
AS "SEB Banka"
LV35UNLA0050021079970

Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Preiļos ir uzsāktas kanisterapijas nodarbības bērniem

8.septembrī tika uzsāktas kanisterapijas nodarbības bērniem. Uz pirmo iepazīšanās nodarbību ieradās 10 bērni kopā ar sav

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums