Mērķprojekti/akcijas

Svētku paciņas senioriem.

Pirms Ziemassvētkiem Viduslatgales pārnovadu fonds, Borisa un Ināras Teterevu fonda labdarības programmas „Maizes rieciens” ietvaros, organizēja projekta „Svētku pakas un pasākumi Viduslatgales Pārnovadu fonda darbības teritorijā- Aglonas, Līvānu, Riebiņu, Vārkavas novados- dzīvojošajiem sirmgalvjiem” aktivitātes . Tika izdalītas 350 paciņas un apciemoti 350 seniori, kuri savu ikdienu lielākoties aizvada vienatnē. 141 no šiem pensionāriem dzīvo Riebiņu novadā, pārējie - Preiļu pilsētā un novada pagastos.

Lai nogādātu daudzās dāvanas, Viduslatgales pārnovadu fonda darbinieku iespējas bija nepietiekamas, tāpēc palīgos tika lūgti brīvprātīgie palīgi , tajā skaitā Riebiņu novada pagasta pārvalžu un sociālie darbinieki, Preiļu novada pagasta pārvalžu darbinieki un Preiļu novada jauniešu centra „Četri” jaunieši – Preiļu pirmās pamatskolas 9. klases divas audzēknes un Preiļu Valsts ģimnāzijas 1DK kursa seši jaunieši. Jauniešiem šī bija lieliska iespēja attīstīt un pilnveidot sevī tādas īpašības kā labestību un spēju dalīties ar citiem. 

Svētku paciņās bija sarūpēta ne tikai kafija un cepumi , bet ari vietējo zemnieku un ražotāju gardumi – siers nāca no z/s Jaunzemi un medus no z/s Tūmeņi Riebiņu novadā , ābolus paciņām sagādāja SDV Marija Švābe, protams, arī katrā svētku paciņā bija pievienots Ziemassvētku apsveikums, kurus izgatavoja Salas skolas 1. - 9. klašu skolnieki [projekta "Prieks par Brīvu!" ietvaros].

Dāvanu saņēmēji ne tikai priecājās par svētkiem sarūpētajiem našķiem, bet arī par iespēju aprunāties un tapt uzklausītiem pašiem.
Akcija turpināsies, jo pirms Lieldienām svētku pakas tiks sarūpētas un nogādātas senioriem Aglonas, Līvānu un Vārkavas novados, ka arī pavasarī vecie ļaudis tiks aicināti uz kopīgu teātra izrādes noskatīšanos.

Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Preiļos ir uzsāktas kanisterapijas nodarbības bērniem

8.septembrī tika uzsāktas kanisterapijas nodarbības bērniem. Uz pirmo iepazīšanās nodarbību ieradās 10 bērni kopā ar sav

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums