Mērķprojekti/akcijas

Pavasara diena gadu baro

Akcijā „Pavasara diena gadu baro” var pieteikties ģimenes no Preiļu, Aglonas, Vārkavas, Līvānu un Riebiņu novadiem, kurām piešķirts maznodrošinātā vai trūcīgā statuss, kurās aug bērni vecumā līdz 18 gadiem, kā arī lietošanā atrodas zeme sakņkopības vajadzībām. Lai saņemtu dāvinājumā sēklas, stādu materiālu un augsnes bagātinātāju, līdz 2015.gada 7.aprīlim jāiesniedz pieteikums Viduslatgales pārnovadu fondā, Kooperatīva iela 6, Preiļi vai jānosūta pa e-pastu vlpf@inbox.lv

Pieteikuma anketu un nolikumu var atrast Preiļu, Aglonas, Vārkavas, Līvānu un Riebiņu novadu mājaslapās un www.preilupartneriba.lv 

Ar akciju šajā pavasarī gribam palīdzētu tiem, kuriem sēklu un stādu iegāde ir dārgs prieks. Sociālās līdzdarbības termins varbūt izklausās sarežģīts, bet zem tā slēpjas pavisam vienkārša iespēja trūcīgām un mazturīgām ģimenēm ar bērniem, kas ar savu darbu un rūpīgu dārza kopšanu var uzlabot savu labklājību - izaudzēt produktus ģimenes galdam. Projektā iesaistītās ģimenes varēs saņemt arī speciālista – dārzkopja konsultācijas par dārzeņu un stādu kopšanu, mēslošanu, cīņu ar kaitēkļiem un izaudzētās produkcijas uzglabāšanu.

Turklāt akcija māca ne tikai ņemt, bet arī dot, jo rudenī projekta noslēgumā simboliska 1/10 daļa no iegūtās ražas jāziedo veco ļaužu pansionātiem Preiļos, Aglonā, Vārkavā, Līvānos un Riebiņos.

Šajā projektā īpašas aktivitātes būs veltītas arī bērniem. Bērniem būs iespēja ne tikai iesaistīties kopējos ģimenes dārza darbos, bet arī piedalīties vienas dienas nometnē kādā lielākā lauku saimniecībā. Nometnes laikā bērni iepazīsies ar dažādiem lauku darbiem un saimniecībā esošiem mājdzīvniekiem, redzēs un izmēģinās roku siltumnīcu kultūru audzēšanā, maizes cepšanā, siera siešanā un citās prasmēs.

Projekts noslēgsies ar kopēju Miķeļdienas ražas svētku pasākumu, kur katra ģimene stāstīs par to, kā veicās vasarā, kas un kā izauga, tiks sagatavota arī paveikto vasaras darbu foto galerija.

Nolikums

Pierādīsim, ka ar rūpīgu darbu ir iespējams parūpēties par savas ģimenes pārtikas grozu rudenim un ziemai.

Iesaki draugiem:   Draugiem.lv