Mērķprojekti/akcijas

Ar sirsnību un prieku paveikts darbs

„Ziemassvētki ir dāvāšanas laiks. To mēs,11.V klases skolēni, izjutām līdz pašām sirds dzīlēm. 20. decembrī, bijām labie rūķi, kas kopā ar Viduslatgales Pārnovadu fondu iepriecinājām vientuļos pensionārus ar sarūpētajām dāvanu paciņām un paštaisītajiem apsveikumiem. Sadaloties grupās, mēs apciemojām daudzdzīvokļu mājās dzīvojošos pensionārus. Klauvējām un ar satraukumu gaidījām, kad durvis atvērsies. Pats pārsteidzošākais bija veco ļaužu uzticība. ''Durvis vaļā, nāciet iekšā!'' Visi tik patiesi un visi tik pārsteigti. Katrs aicināja mūs iekšā, pārliecināja palikt ilgāk un pat cienāja ar saldumiem. Jau trešo gadu apciemoju pensionārus un droši varu teikt, ka darīšu to arī turpmāk, jo nav nekā vērtīgāka par sirsnīgu paldies un emocijām, ko sniedzam un gūstam pretī. Daži sirmgalvji bija tik pārsteigti, ka paslepus nobirdināja asaru, saraudinot arī mūs. Visu atlikušo dienu pavadīja smaids un gandarījums. Paldies Viduslatgales pārnovadu fondam par šo iespēju dāvāt un gūt sirds siltumu!”

Ar tik gaišu noskaņu un labiem vārdiem gads noslēdzās mums, Viduslatgales pārnovadu fonda ļaudīm un brīvprātīgajiem Borisa un Ināras Teterevu atbalstītā projekta „Svētku pakas un pasākumi sirmgalvjiem novados” ietvaros pirms Ziemassvētkiem apciemojot 350 Preiļu un Riebiņu novada vientuļos seniorus viņu dzīvesvietās. Šogad šajā labdarības projektā tika iesaistīti vairāk kā 30 brīvprātīgie, gan jaunieši, gan pieaugušie. Īpašs paldies Preiļu un Riebiņu novadu sociālajiem darbiniekiem un pagastu pārvaldēm par atbalstu, Jāņa Eglīša Valsts ģimnāzijas 11V un 11D klases audzēkņiem , kuri izgatavoja skaistus Ziemassvētku apsveikumus un iesaistījās paciņu dalīšanā gan pilsētā , gan laukos. Seniori ļoti pozitīvi uzņēma tieši jauniešu apciemojumu. Arī ģimnāzijas jaunieši bija lieliska iespēja vairāk iepazīt ar mūsu un Teterevu fonda labos darbus. Daudzi seniori sirsnīgi pateicās mecenātiem un fondam par dāvanām un vēlēja visiem labu veselību un dievpalīgu visos labajos darbos un nodomos. 21. decembrī sirsnīgā atmosfērā noritēja arī mūsu rīkotais pasākums senioriem Rušonas novada Gailīšos. Pasākumā piedalījās Riebiņu novada pašvadības pārstāvji, ar svētku koncertu vecos ļaudis priecēja Aizkalnes pagasta vokālais ansamblis Lilitas Livdānes vadībā. Kopā tika dziedātas visiem zināmas dziesmas, minētas mīklas un stāstīti dažādi ticējumi. Ciemiņiem bija iespēja izmēģināt roku tautas mūzikas instrumentu spēlēšanā un cienāties ar sarūpētajiem gardumiem. Labdarības projekts turpinās, pirms Lieldienām ciemiņus sagaidīs Aglonas, Līvānu un Vārkavas novada vecie ļaudis . 2. martā Preiļu novada Kultūras centrā visu piecu novadu seniori laipni tiks aicināti uz Operetes fonda koncertuzvedumu "Lai sasaucamies, lai dziedam!"
Noslēgumā vēl dažas 11D klases audzēkņu atziņas. Anda Elīna Eidēja - „Biju vienu no meitenēm, kura dalīja paciņas. Man ļoti patika piedalīties šajā labdarības akcijā un es noteikti vēlēšos piedalīties vēl. Tā bija ļoti patīkama sajūta, kad varēja redzēt senjoru iepriecinātās sejas, kad viņi saņēmu dāvaniņu. Daudzi vēlējās mūs pacienāt ar saldumiem vai tēju. Šādi darbi iespaido darīt vēl un vēl.” 

Snežana Bogdanova - „Man ļoti patika dalīt paciņas un iepriecināt vecus cilvēkus. Un bija prieks redzēt, kā cilvēki priecājas par apciemojumu. Man tas sniedza lielu gandarīju un prieku par padarītu darbu.

No sirds gribas ticēt, ka šī mūsu visu kopējā sadarbība turpināsies un mūsu labie darbi nesīs cilvēkiem prieku un pašiem darītājiem gandarījumu par paveikto.

Viduslatgales pārnovadu fonda vārdā, Janīna Beča

Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Piepildīt sapni 2024

Mūzikas nodarbības, futbola spēles treniņi, divritenis, planšete, silto smilšu nodarbības, ABA terapija, mēbeles mācībām – tie ir daži no šī gada bērnu ar

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums