Lūgšanu brokastis

Izskanējušas Lūgšanu brokastis Riebiņos

2023. gada 20. oktobra vēlā rītā Riebiņu kultūras centrā pulcējās vairāk kā simts iedzīvotāju uz labdarības pasākumu “Lūgšanu brokastis”.

Lūgšanu brokastīm ir sena vēsture, kuras aizsākumi meklējami Amerikas Savienotajās valstīs. Taču Viduslatgalē ekumēniskais labdarības pasākums notiek kopš 2014. gada, to rīko Viduslatgales pārnovadu fonds sadarbībā ar pašvaldību.

Šogad pasākuma moto bija miers – tas mums visiem ļoti vajadzīgs šajā trauksmainajā, nepastāvīgajā laikā, kad dzīvojam kā uz pulvera mucas.

Katrs runātājs un mūziķis savā vēstījumā nonāca pie kopsaucēja, ka miers ir meklējams sirdī un starp tuvajiem cilvēkiem apkārt. Savās liecībās par piedzīvoto un gūtajām atziņām dalījās 2022. gada Eiropas gada cilvēks Latvijā Reinis Pozņaks un riebiņietis Meinards Rudzāts. Ar ekspresīvu akordeona spēli aizrāva Līvānu mūzikas skolas audzēknis Aleksandrs Kručiņins, ar sirsnīgu dziedājumu aizkustināja Kārlis Kazāks, ar savu balsi saviļņoja solisti Ilze Grēvele-Skaraine un Ainārs Kiserovskis un ar savu izteiksmīgo saspēli apbūra Guntars Račs un Edvards Strazdiņš. Apsveikuma un pateicības vārdus teica Preiļu novada domes priekšsēdētāja vietnieks Pēteris Rožinskis un Viduslatgales pārnovadu fonda vadītāja Evija Gurgāne.

Visus klātesošos svētīja un uzrunāja Rēzeknes Dieva žēlsirdības draudzes prāvests Staņislavs Prikulis, kā arī sanākušie katoļu un vecticībnieku mācītāji: Vārkavas, Jasmuižas un Znotiņu draudzes prāvests Fēlikss Šneveļs, Daugavpils Svētā Pētera Ķēdēs draudzes prāvests Mārtiņš Klušs, Zemessardzes Latgales brigādes kapelāns Rinalds Broks un Preiļu vecticībnieku draudzes garīgais mācītājs Jevģēnijs Ivanovs.

Pasākuma atmosfēru sirsnīgu, siltu un nepiespiestu radīja vadītāji – Viļakas, Liepnas un Kupravas prāvests Guntars Skutels un Preiļu novada pašvaldības sabiedrības iesaistes un marketinga daļas speciāliste Ilze Piskunova.

Piesaistītais ziedojums 4065 eiro ir uzkrājums, lai sniegtu palīdzīgu roku Preiļu un Līvānu novada iedzīvotājiem, kuri nonākuši nelaimē. Sirsnīgs paldies ikvienam ziedotājam!

Par pasākuma izdošanos jāpateicas finansiālajiem atbalstītājiem un visiem, kas izcili darīja savu darbu. Finansiāli atbalstīja Sabiedrības integrācijas fonds no LR Kultūras ministrijas piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem, Borisa un Ināras Teterevu fonds. Sadarbības partneris Preiļu novada pašvaldība. Pateicība par TU Lauki, Arka Preiļi, Riebiņu kultūras centra komandas, Kristīnes Nicmanes, Lienes Ivanovas, Egitas Jonānes un Viktora Agurjanova ieguldījumu.

Foto Egita Jonāne un Viktors Agurjanovs

Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Piepildīt sapni 2024

Mūzikas nodarbības, futbola spēles treniņi, divritenis, planšete, silto smilšu nodarbības, ABA terapija, mēbeles mācībām – tie ir daži no šī gada bērnu ar

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums