JIL jaunumi

Par spīti lietum un krusai – jaunieši ir pilni degsmes un azarta Jauniešu dienā 2015

Aizvadītajā sestdienā 16. maijā Riebiņu novada Rušonas pagasta Kastīrē notika starpnovadu JAUNIEŠU DIENA 2015.
Pasākuma ietvaros vispirms notika Jauniešu forums 2015, kam sekoja Jauniešu sporta svētki „KOPĀ ESOT – darām, ko varam!”, bet noslēgumā jautra sadraudzības ballīte ar mūziķi Māri Leidumu.

Jauniešu diena 2015 notika projekta „Kopā esot.. – Mēs varam!” ietvaros. Jauniešu dienas aktivitātes atbalstīja Kultūras Ministrija, Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs, A/S „Tallink Latvija”, kā arī Aglonas, Līvānu, Preiļu, Riebiņu un Vārkavas novada dome.

Uz forumu jaunieši sāka pulcēties jau ap pulksten 9.00. Pasākumu apmeklēja pārstāvji ne vien no pieciem apkārtējiem novadiem, bet arī viesi no Valmieras.
Foruma dalībniekiem bija iespēja noklausīties divas iedvesmojošas mini lekcijas: „Jaunietis un uzņēmējdarbība” runāja un klātesošos iedrošināja Preiļu novada pārstāvis, uzņēmējs Juris Vucāns un „Jaunietis novadu fondā” stāstīja Valmieras Jauniešu Ideju Laboratorijas pārstāve Gundega Siliņa. Turpinājumā jaunieši strādāja piecas darba grupās – Jauniešu brīvais laiks; Jauniešu līdzdalība; Jaunieši un labdarība; Jauniešu nodarbinātība; Jauniešu interešu un neformālā izglītība. Noslēgumā katra darba grupa izveidoja labāko ideju TOP 5, par kuram foruma apmeklētāji nobalsoja.

Saskaitot balsojumus tika izveidots Lielais ideju TOP 3 – ..
1.Izveidot dabas taku ar aktivitātēm un dažādiem šķēršļiem;
2. Loterija par 1 vai 2 EUR, kurā var vinnēt Prāta Vētras biļetes;
3. Aktīvas jauniešu organizācijas un pieredzes braucieni.


Pēc foruma dalībniekiem bija iespēja uzņemt enerģiju un kalorijas, baudot pusdienas, lai pietiktu spēkā tālāk paredzētajām sporta spēlēm.

Sporta svētki notika divās grupās – jauniešiem vecumā no 13 līdz 17 gadiem un jauniešiem no 18 līdz 30 gadiem. Kopā piedalījās 16 komandas, kas katrā vecuma grupā cīnījās par galveno balvu – jūras ceļojumu uz Stokholmu ar prāmi, ko dāvināja A/S „Tallink Latvija”.
Vecuma grupā no 13 līdz 17 gadiem jaunieši piedalījās aktivitātēs „Izaicini sevi!” jeb orientēšanās pa Kastīres ciematu, „milzu” tautas bumba un komandu kapteiņi „sumo” cīņās. Vecuma grupā no 18 līdz 30 gadiem komandas piedalījās orientēšanās sacensībās pa Kastīri, orientēšanās ar kanoe laivām pa Jašas ezeru, netradicionālajā volejbolā kā arī komandu kapteiņi „sumo” cīņā. Noslēgumā komandas uzstājās „Talantu/ ne-Talantu šovā”.
Jaunākajā vecuma grupā pirmajā vieta komanda „Mango”, seko „Reaļnije pacani” un „Vietējie”. Savukārt vecākajā grupā uzvarētāju lauri pienākas komandai „FOR FUN”, bet dalīto otro un trešo vietu ieguva komandas „Meičas melnā” un „Spartakieši”.
Pēc sīvajām sacensībām visi dalībnieki spēkus atguva pie lielā zupas katla, lai pēc tam kopā atpūstos sadraudzības ballītē.

Liels PALDIES.. - sponsoriem un atbalstītājiem, brīvprātīgajiem [kas piedalījās pasākuma organizēšanā] un kuplajam jauniešu pulkam, kas par spīti neraksturīgajiem maija laikapstākļiem apmeklēja starpnovadu Jauniešu dienu 2015.

Bildes no pasākuma var apskatīt un lejupielādēt šeit: http://www.draugiem.lv/viduslatgales.jil/gallery/

Iesaki draugiem:   Draugiem.lv