JIL jaunumi

Lāčplēša dienai veltītais pasākums “Lāpu skrējiens” Aglonā

Lāčplēša diena ik gadu Latvijā tiek plaši atzīmēta, iededzot logos svecītes, izejot gājienos.. Aglonā Viduslatgales pārnovadu fonda projekta “PRIEKS par BRĪVU!” ietvaros šogad tika iedegtas lāpas un vismaz 65 pieci “Lāpu skrējiena” dalībnieki, godam pārstāvot, gan Aglonas vidusskolu, gan Aglonas internātvidusskolu, Latvijas Republikas Jaunsargu organizāciju, kā arī vietējos uzņēmējus devās iepazīt Aglonu, meklējot kontrolpunktus un pildot uzdevumus. Komandām vajadzēja atrisināt ar Lāčplēša dienu un Lāčplēsi saistītu krustvārdu mīklu, sakārtot Latvijas Republikas prezidentu attēlus un biogrāfijas to prezidentūras secībā, savienot latvju zīmes un to aprakstus, atpazīt darbarīkus, ne senos, bet mūsdienu, kas bija diezgan sarežģīts pārbaudījums un , protams, finišā jānodzied dziesma – latvieši taču ir dziedātāju tauta.

Pasākuma organizatori par komandu silto sagaidīšanu kontrolpunktos pateicas Vijai Kudiņai (Aglonas Maizes muzejs), Valdim Tumovam (2. pasaules kara ekspozīcijas zāle), BJBLPC “Strops” audzinātājām, Žannai Frolenkovai (veikals “Jumis”).

Pēc uzdevumu veiksmīgas pabeigšanas Aglonas Kultūras Centrā pasākuma dalībniekiem bija iespēja sasildīties pie siltas tējas tases un cienāties ar cepumiem un pīrādziņiem. Katrs pasākuma dalībnieks saņēma piemiņas balvas un iespēju noskatīties dokumentālo piedzīvojumu filmu “Pazust Latgalē”. Uz tikšanos arī citos pasākumos!


Pasākumu organizēja un aprakstu sagatavoja Gunta Gulbe-Kalvāne, Džeina Valaine un Brīvprātīgie jaunieši

Iesaki draugiem:   Draugiem.lv