Jaunumi

Sarunu pasākums "Spuldze"

19.jūlijā Līvānu pilsētas svētku ietvaros īstenojās Līvānu novada jauniešu izlolota ideja - sarunu pasākums "Spuldze" . Šāda sarunu platforma /diskusija Līvānos notika pirmo reizi. Tika uzaicināti Latvijā zināmi cilvēki, kas iedvesmo jauniešus, pieaugušos, bērnus pašiem līdzdarboties, būt nozīmīgu un citus iedvesmojošu lietu, notikumu virzīšanā un atbalstīšanā.

"Spuldze" norisinājās J. Graubiņa Līvānu mūzikas un mākslas skolas dārzā, kur mājīgā apkārtne tika izgreznota ar lampiņām, svecēm, dzijas bumbām. Skatuve tika izdekorēta ar koka paletēm un galveno pasākuma akcentu - milzīgu spuldzes metāla atveidojumu. Kādēļ Spuldze? Jo tā ir gan gaismu nesošs objekts, gan idejas simbolisks atveids.
Pasākuma galvenie runātāji - radio balss- Toms Grēviņš, youtuberi Edgars Fresh un komiķis Jānis Skutelis. Smēlāmies aizrautību, pozitīvas emocijas un nerimstošu aktivitāti visa pasākuma laikā.

Toms Grēviņš ievadīja radio izveides pirmsākumos, par savu ikdienu tajā. Lai! pastiprinātu radio klātbūtni stāstījumā tika atskaņoti fragmenti no sarunu tiešraidēm radio visas nedēļas garumā . Izrādās, ka Toms Grēviņš uz skatuves ir runājis ar otrādāk uzvilktu kreklu. Ak, šis satraukums.
Edgars Fresh runāja par jauniešiem aktuālu tēmu - kā piespiest sevi iekāpt diskomfortā? Jaunietis stāstīja par savu pieredzi, kā iesācis savu youtube kanālu un kāpēc ir labi darīt lietas, kas tev nepatīk - tas paver plašākas iespējas. Jānis Skutelis ļāva skatītājiem uzdot jautājumus, lai viņam būtu izpratne, ko tad līvānieši grib dzirdēt. Un ticiet man - jautājumi tika uzdoti tik daudz un tik strauji, ka ne visi paspēja uzdot savu jautājumu ! Bez jokiem neiztika!
Pasākums ir novērtēts atzinīgi gan no runātāju, gan skatītāju puses. Šī diskusija tika labi apmeklēta neskatoties uz to, ka pilsētas svētku ietvaros pasākumi pārklājās. Paldies ikvienam, kas iesaistījās pasākuma tapšanā un paldies ikvienam, kas atnāca uz pasākumu! Līvānu novada jauniešu domei jau ir idejas par nākamajiem pasākumiem un, iespējams, ka "Spuldze" varētu tikt ieviesta kā tradīcija.

Pasākums nebūtu izdevies bez Līvānu novada domes un Viduslatgales pārnovadu fonda finansiālu atbalstu pasākuma rīkošanā. Paldies Līvānu novada domei par jaunām ierosmēm, arī mūsu pamudināšanu!

Iesaki draugiem:   Draugiem.lv