Jaunumi

“Radu raksti” Līvānos

    Nodibinājums “Viduslatgales pārnovadu fonds” projekta “Stipras un stabilas ģimenes ir nacionālas valsts un tautas pamats” ietvaros kopā ar Līvānu kultūras centru šī gada 2. decembrī -pirmajā Adventē rīkoja noslēguma pasākumu        “Radu raksti”, kurā tikāmies ar Vaivodu dzimtu. Vaivodu dzimtas koks savas saknes dziļi laidis Vārkavas novada Vanagos, kur Jāņa un Ksavērijas Vaivodu ģiminē piedzima un izauga tradicionālās kultūras kopēja, folkloras kopas “Ceiruleits” vadītāja, lielo folkloras gada balvu laureāte, pedagoģe Anna Kārkle, viņas māsa- folkloras ansambļa „Vōlyudzeite” vadītāja, kā arī folkloras ansambļa “Vecvārkava ” dziedātāja, Vārkavas vidusskolas skolotāja Helēna Ērgle un brālis Juris Vaivods, komponists, diriģents un Dailes teātra muzikālās daļas vadītājs. Vaivodu saknes visvairāk atspoguļo Jāņa Vaivoda muzejs Vanagos. Muzeja ekspozīcejā radzama arī padomju rakstāmmašīna, ar kuru Jānis ir sarakstījis grāmatas „Vanagu vēstures lappuses” manuskriptu. Dzimtas koka atzars- Kārklu ģimene šogad Starptautiskā folkloras festivāla „Baltica 2018” ietvaros piedalījās dižģimeņu koncertā «Dzimtas dziesmas», kā viena no Latgales dižģimenēm. Sirsnīgs, paldies, Annai Kārklei, par to, ka bija saaicinājusi uz šo pasākumu visus savus bērnus un mazbērnus un savus “Ceirulānus”. Prieks bija dzirdēt viņu jauko muzicēšanu un dziedāšanu. Helēna Ērgle uz pasākumu bija ieradusies ar folkloras kopu “Vecvārkava”, paldies arī viņiem par skanīgo dziedāšanu.

    Ikvienas nevalstiskas organizācijas un arī mūsu, Viduslatgales pārnovadu fonda, ikdiena nav iedomājams bez brīvprātīgā darba veicēju un ziedotāju atbalsta. Arī šajā pasākumā, nu jau trešo reizi fonda pastāvēšanas laikā, tika godināti lielākie fonda ziedotāji un brīvprātīgā darba veicēji no Līvānu, Riebiņu, Vārkavas, Preiļu un Aglonas novadiem.

    Par nozīmīgu ieguldījumu brīvprātīgajā darbā sirsnīgus pateicības vārdus, Cildinājuma rakstu un mūsu fonda Sirdskoku saņēma Varis Peisenieks no Līvānu novada Turku pagasta, Helēna Piziča no Vārkavas, Inese Matisāne no Preiļu, Meinards Rudzāts no Riebiņu, Viktorija Maslobojeva no Aglonas novada un viens no mūsu fonda dibinātājiem Raimonds Rubins.

      Īpaši siltu paldies ir pelnījis ikviens no mūsu fonda ziedotājiem. Ar iedzīvotāju un uzņēmumu atbalstu esam paveikuši neskaitāmus labos darbus – piepildījuši sapņus bērniem ar īpašām vajadzībām, snieguši atbalstu cilvēkiem, kurus skārušas pēkšņas slimības, atbalstījuši ģimenes, kuras nonākušas krīzes situācijās, bērnus un jauniešus mūzikā, mākslā un sportā. Ar uzņēmēju finansiālu atbalstu Līvānu novada studējošie jaunieši turpina saņemt stipendijas un kļūst par zinošiem un perspektīviem speciālistiem. Ar īpaša dizaina balvu un pateicības rakstu “Par nozīmīgu ieguldījumu ziedošanas tradīciju attīstīšanā Viduslatgalē” tika apbalvoti divdesmit 2016./ 2017. gada lielākie ziedotāji.


Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Izsludināta pieteikšanās stipendijai studijām augstskolās Līvānu novada jauniešiem

Stipendijas devēji (uzņēmēji), Līvānu novada dome un nodibinājums “Viduslatgales pārnovadu fonds” aicina Līvānu novada jauniešus pieteikties stipendijas s

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums