Jaunumi

Projekts "Pavasara diena gadu baro"

Nodibinājums „Viduslatgales pārnovadu fonds” sociālās līdzdalības programmas projektā „Pavasara diena gadu baro” iesaistīja daudzbērnu ģimenes, kam piešķirts maznodrošinātās vai trūcīgās ģimenes statuss, kā arī trūcīgas un maznodrošinātas personas. Pieteikties varēja iedzīvotāji no Aglonas, Līvānu, Preiļu, Riebiņu un Vārkavas novadiem iedzīvotāji līdz aprīļa vidum.

Projekta ietvaros tika saņemti 63 pieteikumi par sēklu, stādu, zemes bagātinātāju, un augļu kociņu un ogulāju krūmu iegādi. No Vārkavas novada tika saņemti pieci pieteikumi, no Aglonas novada- seši, no Preiļu novada-septiņi, no Līvānu novada vien trīs pieteikumi, bet vislielāko interesi izrādīja Riebiņu novada ļaudis, kur no visiem pagastiem tika saņemti pavisam 42 pieteikumi.

6.un 7.maijā fonda darbinieki atbilstoši ģimeņu vēlmēm un vajadzībām sagādātās sēklas, augļu kokus un krūmus nogādāja uz pagastiem un novadu centriem, lai izdalītu audzētājiem, jo maija sākumā ir īstais sējamais un stādāmais laiks.

Ar šo projektu fonds vēlas ne tikai palīdzēt mazturīgām ģimenēm uzlabot materiālo stāvokli, dodot iespēju izaudzēt iztikai nepieciešamos dārzeņus un augļus, bet arī iemācīt dalīties. Rudenī ģimenēm daļu no izaudzētās ražas vajadzēs ziedot veco ļaužu pansionātiem Aglonas, Līvānu, Riebiņu un Preiļu novados, turienes iemītnieku vajadzībām. Kādam varbūt padosies gurķi, varēs iemarinēt pāris burkas un uzdāvināt senioriem, citam nebūs žēl šķirties no burkānu vai sīpolu groza. Ne jau kilogramos būs svars, bet dalīšanās priekā.

Fonda pārstāvji kopā ar novadu sociālajiem darbiniekiem vasarā apciemos ģimenes, lai redzētu, kā aug dāvinātie augļu koki un vai dārzeņu dobes ir izravētas. Tāpat vasara gaitā bērniem tiks rīkota vienas dienas nometne kādā no lielākajām zemnieku saimniecībām, lai viņi redzētu un turpmāk zinātu, ka ir iespējams arī saimniekot plaši un veiksmīgi.
Rudenī ap Miķeļdienu, kad raža būs jau izaugusi un novākta, iecerēts projekta „Pavasara diena gadu baro” noslēguma pasākums, kurā visi audzētāji tiksies un dalīsies pieredzē, kā arī paleposies citiem ar izaudzēto.

Foto var apskatīties šeit

Video: https://www.youtube.com/watch?v=5snkiKdZcWY&feature=youtu.be 

Iesaki draugiem:   Draugiem.lv