Jaunumi

Paskaties uz pasauli no cita skatu punkta!

Nodibinājums “Ventspils Augsto tehnoloģiju parks” (VATP) sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fondu (SIF) 8-10 jūlijā Rēzeknes novadā viesu namā "Zaļā sala" organizēja apmācības “Skatu Punkti: Cieņa”, kurās bija iespēja piedalīties arī Viduslatgales pārnovadu fonda (VLPF) darbiniecēm.
Mācības vadīja pieredzējuši lektori, kuri dalījās savos pieredzes stāstos. Mācību laikā bija iespēja pilnveidot izpratni par diskrimināciju gan darbavietā, gan sabiedrībā. Lektoru stāsti rosināja attīstīt prasmes izturēties bez aizspriedumiem pret citādo, svešo un dažādo, īpaši pievēršot uzmanību sociālās atstumtības un diskriminācijas riskiem pakļauto personu grupu aspektiem (dzimums, vecums, invaliditāte, seksuālā orientācija, etniskā, rases vai reliģiskā piederība, patvēruma meklētāja vai bēgļa statuss)
Mācības notika ne tikai teorijas veidā, bet visi dalībnieki tika iesaistīti aktivitātēs, lomu spēlēs, kur ikviens varēja izteikt savu viedokli. Darbs notika pāros un mazās grupās, katrs atsevišķi un visi kopā varēja analizēt, izteikt savas domas un dalīties personīgajā pieredzē.
Dziļas pārdomas izraisīja lomu spēle “Bumbu patversme”, kuras ideja bija izbalsot “lieko” - piecu cilvēku grupā jāizbalso cilvēks , kurš mūsu vērtību skalā apdraud citu cilvēku izdzīvošanas iespējas. Tas izraisīja pārdomas par mūsu aizspriedumiem pret “citādiem “ cilvēkiem. Vai mums ir tiesības izlemt par citu cilvēku tikai tāpēc, ka viņš ir savādāks nekā mēs? Vai mēs vērtējam cilvēku kā personību vai arī saredzam tikai viņa trūkumus vai atšķirīgo skatījumu uz dzīvi?
Šīs trīs dienas deva pamudinājumu paskatīties uz ikdienā pierastajām un it kā zināmām lietām un situācijām no cita skatu punkta.
Paskaties uz pasauli no cita skatu punkta arī Tu!

Iesaki draugiem:   Draugiem.lv