Jaunumi

Latvijas Pilsoniskā alianse sadarbībā ar Fridriha Ēberta Fondu Baltijas valstīs, ir izstrādājusi mūsdienīgu platformu - aplikāciju

Latvijas Pilsoniskā alianse sadarbībā ar Fridriha Ēberta Fondu Baltijas valstīs, ir izstrādājusi mūsdienīgu platformu - aplikāciju - Līdzdalība. Padoms. Aktīvisms., kas sniedz pieeju noderīgiem pilsoniskā aktīvisma, sabiedrības līdzdalības un politiskā dialoga resursu datu bāzei, informē par aktualitātēm pilsoniskās sabiedrības jautājumos, tai skaitā likumdošanā, kā arī kalpo kā platforma, kurā var aicināt sabiedrības pārstāvjus uz solidāru rīcību un iesaistīties kādā pilsoniskā aktivitātē.“Aplikācijā ir pieejama ne tikai aktuālā informācija par pilsoniskajai sabiedrībai būtiskiem jautājumiem, bet arī vienuviet būs atrodama aktuālās darba kārtības lēmējistitūcijās, kas padarīs izsekošanu lēmumu pieņemšanas procesiem interešu pārstāvjiem daudz ērtāku. Šajā aplikācijā varēs arī iegūt arī praktiskus padomus par nevalstisko organizāciju, pilsoniskā aktīvisma, sabiedrības līdzdalības un politiskā dialoga juridiskiem un praktiskiem jautājumiem,” aplikācijas iespējas skaidro Kristīne Zonberga.


Aplikācija sastāv no četrām sadaļām:


* sadaļā “Ziņas” var iegūt informāciju par nevalstiskā sektora un publiskās pārvaldes aktualitātēm, finanšu iespējām, pētījumiem, citiem izglītojošiem un izzinošiem materiāliem, kas nepieciešami pilsoniskās sabiedrības darbības attīstībai un ilgtspējas nodrošināšanai.

* sadaļā “Mobilizācija” atrodamas aktuālās darba kārtības Saeimas plenārsēdēm, Saeimas komisiju, Ministru kabineta, Valsts sekretāru, Nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta sadarbības memoranda īstenošanas padomes sēdēm, kas palīdz ikvienam interesantam veiksmīgāk sekot līdzi lēmumu pieņemšanas procesiem un iesaistīties tajos. Šajā sadaļā regulāri tiek vaicāts sabiedrības pārstāvju viedoklis par aktuālajiem jautājumiem, par kuriem notiek lēmumu pieņemšana.

* sadaļā “Padomi” var iegūt nevalstisko organizāciju un pilsoniskā aktīvisma, sabiedrības līdzdalības un politiskā dialoga juridiskos skaidrojumus.

* sadaļā “Noderīgi rīki” apkopots vienkopus pilsoniskā aktīvisma, sabiedrības līdzdalības un politiskā dialoga tiesiskais ietvars; saites uz publiskās pārvaldes iestādēm, kas cieši strādā ar pilsoniskās sabiedrības jautājumiem, kā arī noderīgas saites un rīki finansējuma piesaistei un kapacitātes stiprināšanai, tai skaitā no ārvalstu resursiem.


Aplikāciju varat lejuplādēt šeit.

Iesaki draugiem:   Draugiem.lv