Jaunumi

Iedzīvotāju iesaiste labdarībā – 2022. gada Viduslatgales pārnovadu fonda pasākumi

2022. gadā Viduslatgales pārnovadu fonds ir sācis ar darbu plānošanu. Lai gan dzīve mūs ir mācījusi nepaļauties uz plāniem, bet allaž būt gataviem krist kā kaķiem – uz visām četrām, tomēr uzdrīkstamies cerēt, ka gads būs notikumiem bagāts.

Februārī uzsākām ikgadējo labdarības akciju bērniem ar īpašām vajadzībām “Piepildīt sapni”. Akcija notiek jau devīto gadu. Katru gadu akcijā piedalās ap 15 bērniem no Līvānu un Preiļu novadiem. Mēs piesaistām ziedojumus, lai īstenotu kādu no šo bērnu sapņiem. Parasti tās ir vienkāršas lietas, kas noder bērnu ikdienā, bet ko ģimene visdrīzāk nevar atļauties: velosipēds, dīvāns, batuts, kāda spēle, mūzikas instruments, arī telefons vai planšetdators. Pēdējo astoņu gadu laikā esam īstenojuši vairāk kā 100 bērnu vēlmes un ar gandarījumu turpinām iesākto darbu, apzinoties, ka tā ir laime – kopīgiem spēkiem iepriecināt bērnu sirdis.

Gribam Viduslatgales pārnovadu fondā izveidot uzkrājumu, lai varētu sniegt materiālu atbalstu bērniem ar invaliditāti vai īpašām vajadzībām to pakalpojumu (piemēram, rehabilitācijas vai terapijas pakalpojumi) segšanai, ko negarantē ne valsts, ne pašvaldība. Lai vērstu uzmanību bērnu ar funkcionāliem traucējiem situācijai un vāktu ziedojumus, pilsētas vai pagastu svētku laikā īstenosim Divriteņa akciju. Tagad modē ir dažādi izaicinājumi, kurus adresējam saviem draugiem un kolēģiem. Lūk, mums arī būs izaicinājums, kurā iesaistīsim svētku pasākuma dalībniekus. Pēc savas būtības ļoti vienkāršs – būs jānodemonstrē velobraukšanas prasmes. Kas tur tik īpašs? To mēs rādīsim un stāstīsim pavasarī un vasarā Preiļu novada publisko pasākumu laikā. Tā teikt – sekojiet reklāmai!

Jau divus gadus visiem zināmu apstākļu dēļ nav notikusi viena no Viduslatgales pārnovadu fonda zināmākajām un krāsainākajām labdarības akcijām “Labdarības bumbu rallijs”. Esam priecīgi paziņot, ka šogad Preiļu pilsētas svētku laikā atkal notiks krāsaino bumbu skriešanās sacīkstes. Ja esat piemirsuši – Bumbu rallijs ir loterija, kurā loterijas biļetes ir bumbiņas, kuras sacenšas par dāvanu kartēm, ripojot pa Preiļu estrādēs solu rindām. Jautrība, labs garastāvoklis un brangs balvu fonds garantēts! Jau vasaras sākumā uzsāksim biļešu (lasi – bumbiņu) tirgošanu. Ietirgotā nauda tiks novirzīta mūzikas un mākslas skolu audzēkņu stipendijām.

Pavisam neierasts labdarības darba formāts tiks veikts ap Lieldienu laiku. Sadarbībā ar Līvānu mūzikas un mākslas skolas Vizuālās mākslas nodaļas pedagogiem un audzēkņiem tiks veidotas dekorācijas diviem Līvānu uzņēmumiem: konditorejai “Monikas beķereja” un kafejnīcai “Sipres”. Šie uzņēmumi ilgstoši atbalsta Viduslatgales pārnovadu fondu, ļaujot piesaistīt ziedojumus kastītēs. No savas puses vēlamies arī uzņēmumiem ko dāvināt – tās būs mākslas skolas audzēkņu labdarības devums.

Aprīlī Viduslatgales pārnovadu fonda komanda Līvānu uzņēmējas Marikas Rudzītes-Griķes vadībā domās un spriedīs, kā dažādot fonda ieņēmumus, attīstot saimniecisko darbību.

Ieceres tiks īstenotas Viduslatgales pārnovadu fonda projektā “Iedzīvotāju iesaiste labdarībā” par LR Kultūras ministrijas piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem, ko administrē Sabiedrības integrācijas fonds. Projekta īstenošanas laiks no 2022. gada februāra līdz augustam.

Iesaki draugiem:   Draugiem.lv