Aicinām iedzīvotājus piedalīties seminārā par prātīgu un apritīgu saimniekošanu 11. JŪNIJĀ NO PLKST. 15:00 – 17:40 Līvānu novada Rudzātu pagasta Cilvēka attīstības centrā “RĀMZEME” (Rudzātu pagasts, Caunes, “Caunu mājas”).
Mēs nevaram pilnībā izvairīties no atkritumiem, bet varam tos samazināt un rīkoties ar tiem prātīgāk. Daži jauni paradumi mūsu ikdienā - un konteineri pildīsies lēnāk, dzīvosim vienkāršāk un reizē ietaupīsim.
Bieži dzirdam - Tu esi tas ko tu ēd. Bet tik pat būtiski ir tas - kas nonāk saskarē ar mūsu ādu un elpceļiem - kosmētika, sadzīves ķīmija. Ķīmiskajam vielām ir ievērojama ietekme uz mūsu veselību, izskatu un pašsajūtu.
Seminārā praktiķe atkritumu apsaimniekošanā, biedrības “Zero Waste Latvija” lektore Evija Ozola-Ozoliņa sniegs zināšanas kā mazināt kosmētikas un sadzīves ķīmijas negatīvo ietekmi uz mūsu veselību, kā pagatavot dabiskus līdzekļus mājās, kā arī pamācīs un parādīs, kā saimniekot gudri un neradot liekus atkritumu kalnus. Semināra praktiskajā daļā pagatavosim arī sev dabisko kosmētikas līdzekli un tīrīšanas līdzekli.
"Rāmzemē", kurā saimnieko Inga un Gatis Reinfeldi, tiek piekopts dabai un cilvēkiem draudzīgs dzīvesveids. Baudīsim saimnieku gatavoto vegāno ēdienu, ielūkosimies permakultūras principos veidotajā dārzā, Inga dalībnieku iedvesmai parādīs interjera priekšmetus, kas veidoti, izmantojot jau reiz lietotus un dabas materiālus.
Dalība seminārā ir bez maksas. Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc lūdzam savlaicīgi pieteikties. Pieteikumus gaidīsim līdz 8. jūnijam šeit:
Sazināsimies personīgi, lai apstiprinātu dalību seminārā.
Semināru organizē Viduslatgales pārnovadu fonds. To finansē C.S. Mott Fonds Polijas Filantropijas attīstības akadēmijas programmas “Globālo izaicinājumu vietējie risinājumi” projekta “One Step Forward” ietvaros/Funded by the C.S. Mott Foundation udnder the Global Challenges Local Solutions Program run by the Academy for the Development of Philantrophy in Poland.
Divpadsmit bērni, divpadsmit sapņi. Divpadsmit ģimenes, kurām ik dienas rūpes par bērnu ir papildu izaicinājums, jo bērnu ar īpašām vajadzībām veselības s