Ilgtspējīgas attīstības mērķi

Neparasta izstāde "Viss par mums visiem pasaulē" Līvānos

No 9. aprīļa līdz 9. maijam Līvānu publiskajās telpās būs skatāma unikāla mājinieku veidota izstāde.

Sešpadsmit Jēkaba Graubiņa Līvānu Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi grafikās un gleznojumos atveidoja savu izpratni, asociācijas un emocijas par septiņpadsmit ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķiem. 2015. gadā ANO dalībvalstis atbalstīja rezolūciju, kura nostiprināja valstu centienus strādāt, lai pasaule būtu taisnīgāka, tīrāka, demokrātiskāka un labāka vieta mums un nākamajām paaudzēm. Katrs mērķis atsedz kādu mūsu planētas cilvēku kopdzīves aspektu.

Skolas audzēkņi skolotāju Ineses Butleres un Solvitas Cīrules vadībā izstrādāja darbus, kuri tika digitāli apstrādāti un nu apskatāmi Līvānos kā kanvu izdrukas.

Pie katra darba atrodams QR kods, kurš ved pie informācijas par konkrēto ilgtspējīgas attīstības mērķi.

Izstādes laikā ikviens Līvānu iedzīvotājs, it īpaši jaunietis, tiek aicināts piedalīties konkursā par ilgtspējīgas attīstības mērķiem. Konkursā var piedalīties, ieskenējot QR kodu – tas aizvedīs arī uz konkursa veidlapu. Konkursa dalībnieki ne tikai uzzinās par ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķiem un pārbaudīs savas zināšanas, bet iegūs arī Līvānu MMS audzēkņu darinātās balvas, tāpēc konkursa dalībniekiem būs jānorāda savs vārds, uzvārds un tālruņa numurs saziņai.

Tiem, kam dalība konkursā nav kārdinoša, var droši baudīt darbus gan pašus par sevi, gan dodoties pastaigā, iekļaut kanvu ekspozīcijas vietas savā maršrutā, gan arī uzzināt varbūt jaunu informāciju.

Līvānu bērnu un jauniešu darbus var aplūkot Līvānu novada Centrālajā bibliotēkā, peldbaseinā “Upe”, Līvānu novada domes ēkā, Līvānu Stikla un amatniecības centrā, MJIC “Kvartāls”, Līvānu 1. vidusskolas vestibilā.

Izstādi organizē Viduslatgales pārnovadu fonds un Jēkaba Graubiņa Līvānu Mūzikas un mākslas skola, to finansē C.S. Mott Fonds Polijas Filantropijas attīstības akadēmijas programmas "Globālie izaicinājumu vietējie risinājumi" projekta “Small steps count” ietvaros/Funded by the C.S. Mott Foundation under the Global Challenges Local Solutions Program run by the Academy for the Development of Philantrophy in Poland.

    

Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Piepildīt sapni 2024

Mūzikas nodarbības, futbola spēles treniņi, divritenis, planšete, silto smilšu nodarbības, ABA terapija, mēbeles mācībām – tie ir daži no šī gada bērnu ar

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums