Iedzīvotāji veido savu vidi

Vasaras Saulgrieži Rožkalnos

22. jūnija pēcpusdienā laukumā aiz Rožkalnu pagasta ēkas, kas bija pārtapis par improvizētu brīvdabas estrādi, sapulcējās gan lieli, gan mazi svētku svinētāji, lai piedalītos biedrības “Vārkavas novada pensionāri” rīkotajā pasākumā “Vasaras saulgrieži Rožkalnos”. Šie svētki norisinājās ar nodibinājuma “Viduslatgales pārnovadu fonds” izsludinātā mazo grantu projektu konkursa “Iedzīvotāji veido savu vidi – 2024” atbalstu.

Šī pasākuma mērķis bija saliedēt dažādu paaudžu cilvēkus, caur dzīves pieredzi daloties ar zināšanām, lai vairotu jaunākās paaudzes mīlestību pret dzimto vietu, savu dzimtu un ģimeni. Caur gūtajām zināšanām ļaujot vairot iekšējo spēku izmantojot tautas ticējumus un zināšanas par dabas rituāliem, kas saistīti ar folkloru. Ar to dalījās un visu palīdzēja izprast vides ģidu interešu izglītības skolotāja, biodārza instruktore Sandra Galiņa. Viņas vadībā notika attīrīšanās ar augu spēku, iziets Mīlestības ceļš caur folkloru un gūts spēks no Lielvārdes jostas, uzņemta saules enerģija, iedegts saulgriežu ugunskurs, kurā katrs dalībnieks sadedzināja visu lieko un nevēlamo un ņemta dalība meistarklasē vainadziņu un kvēpekļu darināšanā.

Saulgriežu svētkus kuplināja arī folkloras kopa “Dzeipurs” ar savu dziedājumu, senioru deju kopa “Dzīves virpulī”, izdejojot savas vasaras puķu dejas un Rožkalnu teātra kopa “Kai ir, tai ir”, izspēlējot fragmentus no R. Blaumaņa lugas “Skroderdienas Silmačos”.

Pasākuma noslēgumā visi draudzīgi mielojās ar saimnieču, uz dzīvās uguns, pagatavoto dārzeņu sautējumu, cienājās ar sieru un graudu maizi .

Liels paldies visiem brīvprātīgajiem palīgiem par pasākuma vietas sakārtošanu, sapošanu un dekorēšanu un vēl viens paldies visiem, visiem svētku dalībniekiem!

Projekta vadītāja Iveta Some

Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Piepildīt sapni 2024

Mūzikas nodarbības, futbola spēles treniņi, divritenis, planšete, silto smilšu nodarbības, ABA terapija, mēbeles mācībām – tie ir daži no šī gada bērnu ar

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums