Iedzīvotāji veido savu vidi

Senai kapsētai-sirsnīgas rūpes

Preiļu novada domes finansētajā un nodibinājuma „Viduslatgales pārnovadu fonds” organizētajā Mazo grantu konkursā „Iedzīvotāji veido savu vidi-2022” iniciatīvas grupas „Kaimiņi” projekts “Senai kapsētai- sirsnīgas rūpes” ieguva finansējumu 550.00 eiro apmērā.

Nelielā Rušonas kapsēta ir viena no senākajām kapsētām pagastā, tā atrodas pie Rušonas Romas Sv.Ercenģeļa Miķeļa baznīcas mūriem (dievnams celts 1816.g.). Dievnams kopā ar bijušo klosteri un apbūvi ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Baznīca un kapsēta atrodas autoceļa Preiļi – Kategrāde- Jaunaglona malā, kas ir tradicionāls tūristu un svētceļotāju maršruts ceļā uz Aglonas svētvietu. Žoga defekti ne tikai bojāja skatu, neatliekami vajadzēja to labot arī drošības apsvērumu dēļ, jo kapsētā vēl arvien notiek apbedījumi.

Projekta realizācijas laikā kapsētā tika izzāģēti vecie koki un nozāģēti atsevišķi bīstamie zari, veikta akmens mūra renovācija, ka arī atjaunots akmens mūra nožogojums gar kapu malu. Sakārtota teritorija aiz žoga, iestādītas 12 tūjas .

Projekta darba grupa uzņēmās iniciatīvu talkās sapulcināt vietējos iedzīvotājus, bet atsevišķu darbu veikšanai piesaistīt profesionāļus ar specializēto aprīkojumu. Darbu apjoms tika saskaņots ar Rušonas pagasta vadību, baznīcas draudzi un Aglonas bazilikas draudzes dekānu Daumantu Abricki.

Notika vairākas sakopšanas talkas, dažāda gadagājuma cilvēki atrada darbiņu sev pa spēkam. Patīkami, ka arī jaunieši vēlējās palīdzēt šajā svētīgajā darbā. Rūpes par sentēvu atdusas vietu ir rūpes par mūsu kopējo kultūrvēstures mantojumu.

Sagatavoja:Projekta vadītāja: Zoja Matvejeva

Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Preiļos ir īstenotas kanisterapijas nodarbības bērniem

Šī gada oktobra mēnesī un novembra sākumā katru otrdienas pēcpusdienu Biedrības “Ģimeņu atbalsta centrs “Puķuzirnis”” telpās notika kanisterapijas nodarbī

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums