Iedzīvotāji veido savu vidi

Rožu dārza svētki Jasmuižā

Skaisti, ar dažādu pasākumu kopumu ir aizritējuši Aizkalnes pagasta svētki, kuru noslēgumā rožu ieskautā, muzikāli romantiskā gaisotnē noritēja Rožu dārza svētki Jasmuižā. Pasākums notika Preiļu novada pašvaldības atbalstītajā un Viduslatgales pārnovadu fonda organizētā Mazo Grantu konkursa “Iedzīvotāji veido savu vidi- 2023” ietvaros. Projekta iesniedzējs biedrība Sabiedriskais centrs “Aizkalne”, ciešā sadarbībā ar Raiņa muzeja “Jasmuiža” kolektīvu.
Svētku sākumā uzstājās tautā iemīļots mākslinieks Juris Hiršs, kurš skatītājus priecēja ar saviem humoristiskajiem stāstiem “iz dzīves” un skaistām, liriskām melodijām, kurām klātesošie varēja dziedāt līdzi.

Rožu speciālistes Aira Gribonika - Upeniece un Ināra Ivanova stāstīja un rādīja visu kas saistīts ar un ap rozēm. Rožu tematikai tika veltīta pat populāra dziesma Airas izpildījumā. Visu pasākuma laiku tāpat varēja iegādāties sev tīkamas un pašas skaistākās rozes un saņemt atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem.

Paralēli norisinājās aktivitātes radošajās darbnīcās, kur tikai veidoti skaisti darbiņi no dažādiem materiāliem, smaržīgas ziepītes rožu formā, dažādu ziedu formiņās tika darinātas vaska svecītes, ierosmei skaisti dekorēt pašu gatavotus kulinārijas izstrādājumus lieti noderēs saldo un garšīgo cukura mastikas rozīšu apguves prasmes. Visu pašu rokām darināto varēja ņemt līdzi atmiņai par pasākumu. Visvairāk protams darbnīcas patika bērniem. Jasmuižas viesi varēja cienāties arī ar Preiļu pludmales kafejnīcas Pampūkas gardumiem.

Lielu pasākuma apmeklētāju interesi un apbrīnu izraisīja novada un Aizkalnes pagasta rožu mīļotāju dārzos augošo rožu izstāde. Katrai rozītei klāt bija šķirnes nosaukums un audzētāja vārds. Šeit lieliski varēja izraudzīties sev tīkamu rozīti, lai vēlāk varētu sameklēt un iegādāties tieši šo sķirni. Paldies par visa šī skaistuma izrādīšanu pieredzējušajiem rožu audzētājiem Vitai Pastarei, Zigrīdai un Valdim Volontiem no Preiļiem un Inesei Konstantinovai un Pēterim Rožinskim no Aizkalnes pagasta.

Lai gan Raiņa muzeja teritorijā nav vēl līdz šim tapis krāšņs un ziedošs rožu dārzs, šis projekts dos ierosmi tādu izveidot un aizsākt Dārza svētku tradīciju Aizkalnes pagastā. Pasākuma laikā rožu dārza veidošanai tika ziedotas 9 rozes. Tas ir labs sākums kaut kam patiesi skaistam. Ir jauki, ka par projekta līdzekļiem var iegādāties vai uzcelt ko konkrētai vietai praktisku un nepieciešamu , bet tikpat ļoti vajadzīgi arī šādi skaisti un iedvesmojoši mirkļi , kas dod prieku dvēselei.

Vēl lielāks prieks ir par to, ka projekts tapa darbojoties visiem kopā. Svētkus veidojot, Aizkalnes sabiedriskajam centram, Raiņa muzeja radošajām meitenēm pievienojās pagasta pārvaldes darbinieki, Preiļu novada kultūras un tūrisma pārvalde. Par projekta finansējuma nodrošināšanu liels paldies Preiļu novada domei, par iespēju startēt konkursā Viduslatgales pārnovadu fonda meitenēm un par muzikālo noformējumu kā vienmēr paldies Jānim Ziedam- Ziediņam, par meistarklašu vadīšanu Guntim Skuķim, Anitai Punculei un Solvitai Kleinartei, kura arī vadīja mūsu Dārza svētku norisi. Gribu pateikt sirsnīgu paldies arī visiem mūsu centra brīvprātīgajiem palīgiem, kas vajadzīgajā brīdi vienmēr bija klāt. Un protams paldies visiem burvīgajiem un pozitīvajiem pasākuma apmeklētājiem. Mums visiem kopā izdevās!

Projekta vadītāja: Janīna Beča


Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Piepildīt sapni 2024

Mūzikas nodarbības, futbola spēles treniņi, divritenis, planšete, silto smilšu nodarbības, ABA terapija, mēbeles mācībām – tie ir daži no šī gada bērnu ar

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums