Iedzīvotāji veido savu vidi

Preiļu novada jaunieši iedvesmo

11.jūlija Preiļu novada Jauniešu centrā ‘’ČETRI’’ , pateicoties jauniešu iniciatīvas grupai “KOPĀ VARAM” tika īstenots projekts ‘’MĀCIES, PILNVEIDOJIES, SASNIEDZ!”

Dienas sākumā plkst.12.00 Jauniešu centrā ‘’ČETRI’’ tikās Līvanu, Vārkavas un Preiļu novada jaunieši, lai caur kopīgu orientēšanas spēli labāk iepazītu Preiļus. Visi dalībnieki, kas bija ieradušies, tika sadalīti komandās no 2 līdz 3 cilvēki, katrai komandai tika piešķirta savas krāsas lentes, lai vieglāk būtu atpazīt. Maršruts bija izstrādāts tā, lai 1,5 stundu laikā pēc iespējas vairāk sanāktu apskatīt zināmākas Preiļu vietas. Visas komandas tikās finišā, Jauniešu centrā ‘’ČETRI’’, uz apbalvošanu. Dalībnieku skaits bija neliels, tāpēc pie balvām tika visi, kas piedalījās. Pēc labi iepazītiem Preiļiem, visus dalībniekus sagaidīja garda kafijas pauze.

Lai pēc iespējas vairāk iesaistītu jauniešus un aicinātu lietderīgo izmantot laiku vasarā, kā arī paralēli liktu aizdomāties par saviem nākotnes plāniem, Jauniešu centrā ‘’ČETRI’’ , Kārsavas ielā 4, pēc orientēšanās, notika iedvesmojoša lekcija un deju meistarklase. Uz to tika uzaicināti, kā lektori, dažādu deju stilu pārstāvji, horeogrāfi un cilvēki, kas par savu darbu stāsta ar mirdzumu acīs- Evita un Aleksandrs Lukši. Viņu stāstījums lika saprast, ka dzīvē nekas nav neiespējams. Nav svarīgi no kurienes Tu esi, lielpilsētas vai mazpilsētas, galvenais ir darīt, izvirzīt mērķi, mācīties un sasniegt to. Pēc iedvesmojošās sarunas notika deju meistarklase, kurā iesaistījās gandrīz visi pasākuma apmeklētāji. Pēc tās lielākoties izskanēja tikai pozitīvas atsauksmes.

Tieši šādi cilvēki var iedvesmot jauniešus ar savu stāstu un dzīves piemēru. Gribas cerēt, ka šis nav vienīgais projekts, kas ir tieši jauniešu rakstīts. Šī bija jauna un lieliska pieredze, kas noderēs arī nākotnē.

Pasākums tika īstenots ar Viduslatgales pārnovadu fonda piešķirtajiem Preiļu novada domes līdzekļiem Mazo grantu projektu konkursā ‘’Iedzīvotāji veido savu vidi -2019.’’ 

Informāciju sagatavoja projekta vadītāja Egita Usāne

Iesaki draugiem:   Draugiem.lv