Iedzīvotāji veido savu vidi

PLUDMALES VOLEJBOLA LAUKUMA IZVEIDE PELĒČOS.

Nodibinājuma "Viduslatgales pārnovadu fonds" MAZO GRANTU PROJEKTU KONKURSA „Iedzīvotāji veido savu vidi - 2018” ietvaros Pelēču pamatskolas vecāku iniciatīvu grupa iesniedza projektu “Pludmales volejbola laukuma izveide” ar mērķi: Veicināt sīkās infrastruktūras izveidi un estētisku sakārtošanu, paaugstināt vietējo iedzīvotāju dzīves kvalitāti un sekmēt lauku teritoriju apdzīvotības saglabāšanos un ekonomisko izaugsmi – izveidojot Pelēču pamatskolas teritorijā pludmales volejbola laukumu. Bijām ļoti iepriecināti, ka projekts tika apstiprināts. PALDIES- par finansējumu Preiļu novada domei !!!

Projekta ieviešanas laikā:

• Iegādājāmies pludmales volejbolam paredzēto inventāru;
• Sagatavojām vietu volejbola laukuma izveidei;
• Uzstādījām volejbola laukuma inventāru;
• “Ievingrojām” volejbola laukumu Olimpiskās dienas atklāšanas pasākumā;

Pelēču pagasta jauniešiem vasarā būtu ļoti lietderīgi brīvajā laikā nodarboties ar dažādiem sporta veidiem. Ir pieejams futbola un basketbola laukums, taču volejbola laukuma Pelēču pagastā nebija. Lielākie ieguvumi veselībai, spēlējot pludmales volejbolu, ir atrašanās svaigā gaisā un līdz ar to D vitamīna uzņemšana. Pludmales volejbola spēle ir laba fiziska slodze visam ķermenim, kas palīdz sevi uzturēt labā formā, sirds un asinsvadu sistēmas treniņš. Tā kā pludmales volejbolu spēlē draugu pulkā, tas sniedz pozitīvas emocijas. Tas nozīmē, ka, regulāri spēlējot pludmales volejbolu, cilvēks ir vesels, ar labi veidotu ķermeni, lielisku garastāvokli un laimīgs. Un mums, Pelēču pamatskolas skolēnu vecākiem, gribas, lai mūsu bērni/jaunieši ir veseli, pozitīvi un laimīgi.

Projekta rezultātā tiek popularizētas sporta aktivitātes, kurām ir neatsverama nozīme gan cilvēka veselības uzlabošanā, gan spēju pilnveidošanā un fiziskā sagatavotībā, gan garīgajā un sociālajā attīstībā, veicinot sociāli labvēlīgas un aktīvas sabiedrības veidošanu. Sports ir faktors, kas veicina integrēšanos, iesaistīšanos sabiedriskajā dzīvē, iecietību, atšķirību pieņemšanu un noteikumu ievērošanu.

Sakopta vide un aktīva atpūta pozitīvi ietekmē iedzīvotājus, viņu veselību, fizisko attīstību. Ja jauniešiem būs vieta, kur lietderīgi pavadīt savu brīvo laiku, viņi veidos komandas, turnīrus, pasākumus. Kā arī attīstīs savas sportiskās iemaņas, komunicēšanas prasmes, iegūs pozitīvas emocijas. Pludmales volejbola laukumu varēs lietot gan bērni, gan jaunieši, gan pieaugušie. Tas būs brīvi pieejams dažādām cilvēku grupām un vecumposmiem. Ja būs nepieciešamība, tiks atjaunots un labiekārtots, cilvēku labklājībai.

Lielu PALDIES par sadarbību, ieguldīto darbu un līdzekļiem vēlamies teikt Kokinu, Kivriņu, Deiduļu, Kovaļevsku, Skromānu ģimenēm un Pelēču pagasta pārvaldei! 

Sandra Stendere- Šteinberga

Iesaki draugiem:   Draugiem.lv