Iedzīvotāji veido savu vidi

Noslēdzies projekts par Znotiņmuižas kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu

2021.gada oktobrī Znotiņu Dievmātes Romas katoļu baznīca atzīmēs savu 95 pastāvēšanas gadadienu un šis projekts ir kā dāvana dievnamam jubilejā.

Iniciatīvas grupa ir pabeigusi mazo grantu projekta darbus pie Znotiņu baznīcas teritorijas labiekārtošanas. Znotiņu muižas parks lepni ietērpies rudens krāsainajā mētelī, stalti stāv vēl šodien, glabādams seno laiku notikumus par tā bijušajiem saimniekiem, kas laikiem mainoties, tik pat bieži mainījušies. Parka teritorija bijusi iežogota, par to liecina daudzie žoga stabi, kas šodien nodrupuši, bet turas stabili. Žoga stabs, kurš stāv baznīcas pretējā ceļa pusē, tika restaurēts un uzlikts mūsdienīgs jumtiņš, tas priecēs vēl daudzus baznīcas apmeklētājus un garāmbraucējus.

Restaurācijas darbus uzņēmās Sutru pagasta jaunieši Oskars Znotiņš, Artūrs Dukaļskis un Ēriks Volonts, kuriem ir liela pieredze būvniecības darbos. Sirsnīgs paldies puišu atsaucīgajām sirdīm un čaklajām rokām. Otrs šī projekta mērķis bija parkā pamanītā laukakmeņa ar gravējumu, novietošana apskatei līdzās dievnamam. Ar Andra Pūgas jaudīgā traktora palīdzību, akmens tika no aizaugušā parka teritorijas pārvietots aiz automašīnu stāvlaukuma. Te zemē jau stāvēja liels akmens uz kura novietojām atceļojošo akmeni. Gan pie akmens, gan žoga staba uzlikām bruģa plāksnes. No stādaudzētavas atceļoja “Smaragd” zaļas tūjas, kuras tika iestādītas aiz akmens laukmalā.

Caur ticību Dievs man vienmēr dāvā īstus darbus un īstus draugus. Sirsnīgs paldies visām čaklajām rokām, atsaucīgām sirdīm un labdariem.

Projekts īstenots ar Viduslatgales pārnovada fonda atbalstu no Līvānu novada domes budžeta līdzekļiem.

Projekta vadītāja Valda Pintāne

         

Iesaki draugiem:   Draugiem.lv