Iedzīvotāji veido savu vidi

Noslēdzies Preiļu Galvenās Bibliotēkas projekts “Soli pa solim uz priekšu!”

Nodibinājuma “Viduslatgales pārnovadu fonds” Mazo grantu projektu konkursā “Iedzīvotāji veido savu vidi - 2023” tika atbalstīts Preiļu Galvenās bibliotēkas biedrības “Mēs - bibliotēkai” projekts “Soli pa solim uz priekšu!”.

Biedrība 2022.gadā veiksmīgi realizēja VLPF atbalstīto projektu “Spēlējies koši un droši!”, tika izveidots gumijas seguma laukums āra un lielformāta spēlēm, līdz ar to uzsākot atpūtas zonas ierīkošanu bibliotēkas teritorijā. Atsaucoties uz projektā paveiktajiem rezultātiem un izvirzītajiem turpmākajiem plāniem, projektā “Soli pa solim uz priekšu” tika īstenota iecere turpināt aizsākto āra atpūtas zonas labiekārtošanu, iegādājoties šūpuļkrēslus, izveidojot un uzstādot soliņus.

Soliņi kalpos ne tikai sēdēšanai pasākumu laikā vai atpūtas brīžiem, bet arī kā dekoratīvs elements. Plānotais soliņu izvietojums paredzēts līkloču formā, kas dizainiski saskaņots ar soliņu formu, kas ierīkoti bibliotēkas ēkas priekšā. Šūpuļkrēsli kalpos kā šūpoles un vieta, kur var apsēsties un atpūsties.

Sakopjot ikvienu pilsētas stūrīti, tiek labiekārtota vide un iedzīvotājiem, ciemiņiem dota iespēja pilnvērtīgi atpūsties vai piedalīties aktivitātēs. Īpaši būtiska bibliotēkas āra zonas labiekārtošana ir tādēļ, ka pilsētā atpūtas zonu ir ļoti maz, rotaļu laukumu vispār gandrīz nav vai ir nolietoti un nekvalitatīvi. Priecājamies, ka mērķauditorija – bērni un jaunieši- atzinīgi novērtēja mūsu veikumu, laukumiņā rosoties un pavadot laiku spēlējoties un atpūšoties.

Pateicamies VLPF un Preiļu novada pašvaldībai par iespēju gūt finansējumu, lai veiktu vismaz nelielu, bet mums visiem nozīmīgu ieguldījumu vides uzlabošanā un labiekārtošanā. Paldies ikvienam, kas iesaistījās projekta īstenošanā, īpaši Jānim Ziedam - Ziediņam par soliņu uzstādīšanu un SIA “Volmārkoks LG” darbiniekiem un Jānim Sparānam par materiālu sagatavošanu un piegādi.

Gaidīsim pavasari un atkal tiksimies jaukos brīžos laukumiņā pie bibliotēkas!

Bērnu literatūras nodaļas vadītāja
Solvita Erta


Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Piepildīt sapni 2024

Mūzikas nodarbības, futbola spēles treniņi, divritenis, planšete, silto smilšu nodarbības, ABA terapija, mēbeles mācībām – tie ir daži no šī gada bērnu ar

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums