Iedzīvotāji veido savu vidi

Mākslas gaisotne biedrības "Baltā māja" pasākumā

Mazo grantu projektu konkursā “Iedzīvotāji veido savu vidi - 2024” ir atbalstīts biedrības “Baltā māja” projekts “Par mums- par latgaliešiem” (līguma Nr. MG 24/19). Projekta finansētājs ir Līvānu novada pašvaldība un projekta programmas ieviesējs ir nodibinājums “Viduslatgales pārnovadu fonds”.

Šī gada 28. maijā notika pirmais projekta pasākums- izglītojoša lekcija/nodarbība “Ievērojamākais Latgales tēlotājmākslā laiku ritos”. Pasākumu vadīja Kristīne Lipkova, Līvānu Stikla un amatniecības centra izstāžu un ekspozīcijas kuratore biedrības “Sarkanais akmens” pārstāve. Pasākums bija labi apmeklēts, pārsvarā tā dalībnieki bija seniori un cilvēki ar īpašām vajadzībām.

Kristīne Lipkova, vadot lekciju, iepazīstināja ar nozīmīgākajiem Latgales gleznotājiem, gan vecmeistariem, gan jaunākās paaudzes. Stāstījumā bija ne tikai vēstures fakti, informācija par glezniecības stiliem un veidiem, bet arī notika dalīšanās ar personisko pieredzi no tikšanās ar Latgales glezniecības personībām. Tika stāstīti stāsti un prezentācijā rādīti darbi, ko radījuši Osvalds Zvejsalnieks, Leonīda Bauliņa, Jāzeps Pīgoznis, Valda Mežbārde un citi. Tie bija stāsti par talantīgiem cilvēkiem, kas uzdrošinājās un radīja, ne tikai sapņoja.

Liela daļa Latgalē radīto gleznu ir ainavas, arī mazpilsētu skati. Kristīne atzīst: “Latgalietim ļoti svarīga ir daba, tās tuvums, ainava.” Skaistā vide iedvesmo māksliniekus radīt košus, sulīgus darbus. Ar sirsnību tika atzīmēta arī mūsu pašu Līvānu gleznotāja- Ilze Griezāne, kuras darbos bezgala dažādā krāsu gammā parādīts Daugavas tecējums.

Interesanto stāstījumu un dažādu noskaņu darbu atspoguļojumu prezentācijā, papildināja iespēja pasākuma dalībniekiem komandās un individuāli pārbaudīt iegūtās zināšanas. Azartiski tika liktas puzles ar 12 iepriekš apskatīto autoru gleznām. Pēc stila un krāsu toņiem bija jāatpazīst to autori.

Pasākuma noslēgumā Kristīne Lipkova aicināja: “Lai valda māksla! Māksla maina mūs un vidi mums apkārt.” Visi dalībnieki pievienojās aicinājumam, atzīstot, ka labas grāmatas, muzeji, filmas, arī sarunas par mākslu, vēsturi, ceļojumiem, ir tas, kas bagātina ikvienu dvēseli.

Paldies pasākuma vadītājai par radīto mākslas gaisotni un pateicība dalībniekiem par aktīvo līdzdarbošanos. Projekts turpinās, sekos vēl divas izglītojošas lekcijas, būs arī izzinošs pārgājiens pa Līvāniem un kopīgi ar jums sarīkosim hobiju izstādi.


Inguna Badune,
projekta vadītāja

Projektu īsteno biedrība “Baltā māja”, projekta programmas ieviesējs nodibinājums “Viduslatgales pārnovadu fonds”, projektu finansē Līvānu novada pašvaldība.

  

Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Piepildīt sapni 2024

Mūzikas nodarbības, futbola spēles treniņi, divritenis, planšete, silto smilšu nodarbības, ABA terapija, mēbeles mācībām – tie ir daži no šī gada bērnu ar

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums