Iedzīvotāji veido savu vidi

Izglītojošs pieredzes apmaiņas brauciens uz Preiļu novadu

Mazo grantu projektu konkursā “Iedzīvotāji veido savu vidi - 2023” ir atbalstīts biedrības “Baltā māja” projekts “Atbalsts līdzcilvēkiem”, piešķirtais finansējums tā realizācijai ir 700,00 EUR. Projekta finansētājs ir Līvānu novada dome un projekta ieviesējs ir nodibinājums “Viduslatgales pārnovadu fonds”. Projekta ieviešanas periods: 01.05.2023 – 30.09.2023.

2023. gada 17. augustā biedrības “Baltā māja” pārstāvji - Dienas aprūpes centra apmeklētāji un organizācijas darbībā iesaistītie aktīvie seniori, arī cilvēki ar invaliditāti, devās izglītojošā pieredzes apmaiņas braucienā projekta “Atbalsts līdzcilvēkiem” ietvaros. Maršruta galamērķi bija divi - Preiļi, kur par laipno uzņemšanu rūpējās Preiļu novada Labklājības pārvaldes Dienas aprūpes centra vadītāja Liene Gžibovska un Aizkalnes pagasts, kur mūs gaidīja biedrības “Aizkalnes sabiedriskā centra” vadītāja Janīna Beča ar savu komandu. Aizkalnes pasākumā piedalījās arī biedrības “Nīdermuižas draudze” līdere Natālija Rubīne un organizācijas pārstāvji.

Abu Dienas aprūpes centru kopīgās aktivitātes notika Preiļu pils parkā, bija noorganizēta arī atjaunotās neogotikas stilā celtās Preiļu pils apskate. Preiļu muižas kompleksa parkā pasākuma dalībnieki komandās un individuāli piedalījās vairākas aktivitātēs- stafetēs, dažādu veiklības uzdevumu veikšanā. Brīvā dabā parkā dalībnieki veidoja jauktās komandās, kas palīdzēja labāk iepazīt vienam otru. Tikšanās noslēguma daļa notika Preiļu Dienas centra teritorijā, kur tika baudīts mielasts āra lapenē un turpinājās dalība dažādās spēlēs- atraktīvajā “Atrodi pāri”, garšu mīklā “Uzmini nu” un prāta mežģī “Saliec sirdi”. Pasākums veicināja iekļaujošas un līdzdalīgas sabiedrības stiprināšanu, Līvānu un Preiļu Dienas aprūpes centru draudzību un turpmāku sadarbību.

Tajā paša laikā, kamēr aktivitātes notika Preiļos, biedrības “Baltā māja” seniori satikās ar aktīvajiem Aizkalnes pārstāvjiem Raiņa muzeja “Jasmuiža” parkā. Tikšanās ievadā notika iepazīšanās ar dzejnieka Raiņa daiļradi, viņa dzīves posmu, kas pavadīts šajā pusē. Dalībnieki viens otram bija sagatavojuši interaktīvas spēles, kas palīdzēja labāk iepazīties. Tālāk sekoja iepazīšanās ar citiem Aizkalnes ievērojamiem tūrisma objektiem. Apmeklējām Jasmuižas Svētā Krusta pagodināšanas Romas katoļu baznīcu un Aizkalnes Dievmātes aizmigšanas baznīcu. Abās svētvietās brīvprātīgie darbinieki mums pastāstīja par baznīcu vēsturi, uz arī uzdeva uzdevumus, lai pārbaudītu mūsu vērīgumu.
Tālāk tikšanās turpinājās “Aizkalnes sabiedriskajā centrā”, kurš darbojas vecajā skolā. Tikšanās prieku kuplināja muzikanti, arī pārējie pat tika iesaistīti improvizētajā orķestrī. Tikšanās bija ļoti sirsnīga, tika pārrunāti jautājumi, kas aktuāli visiem senioriem. Pasākumā piedalījās arī Aizkalnes pagasta pārvaldes p.i. Vitālijs Plivda. Sarunas papildināja dalīborganizāciju sagatavotie uzdevumi – tie bija jautājumi par Līvānu, Aizkalnes un Pelēču pagastu senatni un šodienu, tās bija interaktīvas spēles un uzdevumi. Tikšanās laiks paskrēja ātri, tika plānotas arī nākošās tikšanās.

Visi pasākuma dalībnieki- gan Preiļos, gan Aizkalnē, atzina, ka kopā ar draugiem pavadītā diena bijusi ļoti vērtīga. Stiprināta draudzība, apskatīti vietējie tūrisma objekti, uzzināta jauna, noderīga informācija. Mēs visi varējām piekrist latviešu tautas teicienam “Draudzība stiprāka par zeltu”.

Pateicamies “Viduslatgales pārnovadu fondam” par sniegto atbalstu “Mazo grantu projektu konkursā “Iedzīvotāji veido savu vidi- 2023” biedrības “Baltā māja” projektam “Atbalsts līdzcilvēkiem”. Līvānu novada iedzīvotājiem krīzes brīžos noderēs projekta ietvaros iegādātie 12 jaunie tehniskie palīglīdzekļi. Biedrība meklēs iespējas, ka notiktu vēl citi līdzdalīgas sabiedrības stiprināšanas pasākumi Līvānu un Preiļu novados.

Inguna Badune,
projekta vadītāja


Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Piepildīt sapni 2024

Mūzikas nodarbības, futbola spēles treniņi, divritenis, planšete, silto smilšu nodarbības, ABA terapija, mēbeles mācībām – tie ir daži no šī gada bērnu ar

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums