Iedzīvotāji veido savu vidi

Īstenots projekts “Nāc, piesēdies Aizkalnē!”

Preiļu novada pašvaldības finansētajā un nodibinājuma “Viduslatgales pārnovadu fonds” organizētajā mazo grantu projektu konkursā “Iedzīvotāji veido savu vidi –2022” biedrības “Sabiedriskais centrs “Aizkalne” projekts “Nāc, piesēdies Aizkalnē!” saņēma finansējumu 550.00 eiro apmērā.

Projekta mērķis bija labiekārtot atpūtas laukumu pagasta centrā Aizkalnē, Jašas krastā. Pirms gadiem desmit notika pirmās šis teritorijas sakopšanas talkas projektā “Skaista mana upes mala”. Ir sakuplojuši košumkrūmi un puķudobes, labiekārtota pieeja upei, iekārtota bruģēta ugunskura vieta. Atmiņas par tikšanos pasākumos šajā upes ielokā līdzi paņēmuši ļaudis, kas Aizkalnē pabijuši pirmoreiz. Atpūtas laukums ir sava veida ciema vizītkarte. Vieta ir ainaviski pievilcīga, ērti sasniedzama un piemērota brīvdabas aktivitātēm.

Āra pasākumi pēdējos gados notikuši biežāk, un epidemioloģiskās drošības apsvērumu dēļ vajadzēja pārdomāti izvietot sēdvietas. Aktualizējusies nepieciešamība apmeklētāju ērtībām sarūpēt papildus solus un nelielu nojumi. Pašu rokām kādreiz darinātie koka soliņi un galds bija nolietojušies.

Piesaistot brīvprātīgo darbu un Aizkalnes pagasta pārvaldes līdzfinansējumu, atpūtas laukumā ir uzstādīta polikarbonāta lapene, nopirkti pārvietojami soli, LED gaismekļu virtene. Pateicība ikvienam, kas nāca talkā praktiskos darbos vai palīdzēja ar lietpratēja padomu inventāra izvēlē un montāžas gaitā.

Projekta prezentācija iegadījās priekšvēlēšanu dienā, tāpēc aizkalnietes izdomāja skaistu sveicienu nācējiem uz vēlēšanu iecirkni. Zālienā pie pašvaldības ēkas no košām dārza veltēm tika izveidota latviešu ornamenta zīme- jumis, kā simbols ražīgi aizvadītam gadam.

Sagatavoja: Projekta vadītāja Rita Džeriņa

Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Izsludināta pieteikšanās stipendijai studijām augstskolās Līvānu novada jauniešiem

Stipendijas devēji (uzņēmēji), Līvānu novada dome un nodibinājums “Viduslatgales pārnovadu fonds” aicina Līvānu novada jauniešus pieteikties stipendijas s

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums