Iedzīvotāji veido savu vidi

Īstenots mazo grantu projekts Velosporta svētki “Ar veļiku pa Aglyunu 2023”

Preiļu novada pašvaldības finansētajā un nodibinājuma “Viduslatgales pārnovadu fonds” organizētajā mazo grantu projektu konkursā “Iedzīvotāji veido savu vidi –
2023” IG „Aglonas radošie jaunieši” projekts “Velosporta svētki “Ar veļiku pa Aglyunu 2023”” ieguva finansējumu 700,00 eiro apmērā.

Projekta mērķi:

1. Veicināt lietderīgu, interesantu un veselīgu brīva laika pavadīšanu, popularizējot vietējās velotūrisma iespējas, iesaistot aktivitātēs vietējo sabiedrību, popularizēt velosportu kopumā un demonstrēt velosporta dažādos novirzienus.
2. Veicināt ceļu satiksmes drošības noteikumu ievērošanu vietējā sabiedrībā.

Projekta uzdevumi:

1. Noorganizēt velosporta svētkus.
2. Informēt par drošas braukšanas ar velosipēdiem noteikumiem.

Velosipēds, it sevišķi laukos, ir pieejams gandrīz katrā mājā un tā kā viens no aktuālākajiem jautājumiem visā sabiedrībā ir veselīga dzīves veida nodrošināšana, tad lai to popularizētu un mainītu cilvēku uzskatus, nepieciešama iedzīvotāju līdzdalība un pārliecības veidošana. Līdz ar to dažādās veloaktivitātes ir viens no veidiem, kā iedzīvotāji var sevi izpaust un radināt pie veselīga un aktīva dzīvesveida. Tāpēc Aglonā jau kopš 2008.gada ik vasaru vietējā iedzīvotāju iniciatīvas grupa organizē tautas velosporta svētkus „Ar veļiku pa Aglyunu”. Atsaucība ar katru gadu pieaug un šis pasākums kļūst populārs, jo tā ir vienreizēja iespēja apvienot dažāda vecuma un sportiskās sagatavotības cilvēkus – bērnus, skolēnus, jauniešus, pieaugušos, pensionārus, ģimenes, labi pavadot laiku kopā ar aktīviem cilvēkiem un domubiedriem.

2022.gadā IG “Velomīļi” “nodeva organizatoru grožus” jaunajiem velomīļiem – IG “Aglonas radošie jaunieši”. Pasākuma unikalitāte (“pievienotā vērtība”) – Pasākums „Ar veļiku pa Aglyunu” tiek organizēts lauku teritorijā, tuvākās pilsētas (Preiļi, Krāslava, Dagda) ir apmēram 30 km attālumā. Ieguldot brīvprātīgo darbu, to organizēšanā iesaistās vietējie iedzīvotāji. Dalība pasākumā ir bezmaksas, tāpēc tas ir pieejams dažādiem iedzīvotāju slāņiem, tai skaitā trūcīgām un daudzbērnu ģimenēm. Tradicionāli katram mazajam sacensību dalībniekam par dalību svētkos tiek dāvinātas pasākuma piemiņas veltes. Ik gadu tās ir dažādas balvas, kuras sarūpē pasākuma atbalstītāji un sponsori. Sacensību apbalvošanas ceremonijā tiek apbalvoti ne tikai uzvarētāji, bet arī tiek atzīmētas dažādas nominācijas, kā piemēram, „ Kuplākā ģimene” , „Jaunākais dalībnieks/ce”, „Sirdī jaunākais dalībnieks/ce” , „Visprātīgākais braucējs/ja” u.c nominācijas, kas ir stimuls iesaistīties pasākumā lielākam dalībnieku skaitam.

Tradicionāli ir izveidojies, ka ikgadējie velosporta svētki „Ar veļiku pa Aglyunu” tiek organizēti augusta mēneša pēdējā sestdienā, tāpēc jau piecpadsmito reizi, 26.08.2023. visi kas prot mīt pedāļus tika aicināti piedalīties sekojošās aktivitātēs:

1. Veloparāde pa Aglonas ielām.
2. Velomaratons – 15 km (tautas klase) un 30 km (meistarklase),
3. Šķēršļu josla mazajiem riteņbraucējiem vecumā no 2 gadiem.
4. “Informatīva akcija par slimību profilaksi”
5. Kopīga zupas baudīšana.
6. Šogad velosvētku aktivitātes papildinātas ar jaunu izaicinājumu – TĀRAUDA CYLVĀKS, kurā varēja piedalīties pieci stiprākie dalībnieki, kuru spēkus noteica pievilkšanās pie stieņa uzdevums.
7. Apbalvošana un ekstrēmās velokomandas “Green trials” velo šovs.
8. Noslēguma zaļumballe kopā ar Normundu Liepiņu.

Pasākuma organizēšanā tika iesaistīti vairāk par 30 brīvprātīgajiem. Brīvprātīgajā darbā tika iesaistīti jaunieši, savu ģimeņu locekļi, iedzīvotāji, kas atbalsta iniciatīvu grupu. Izsakām pateicību ikvienam, kas atbalstīja gan ar darbu, gan materiāli, gan finansiāli: Preiļu novada domei, Preiļu BJSS, Aglonas pagasta pārvaldei, Aglonas kultūras namam, IG “Velomīļi” , Biedrībai “Neaizmirstule”, Viduslatgales pārnovadu fondam, Preiļu novada pašvaldības policijai, SIA “LV PARTS”, SIA “Alin Tito”, Kafejnīcai “Somersēta”, Viesu namiem “A kas tja byus” un “Kundzinšķi”, Denisam Vīdžupam, CSDD, Aglonas maizes muzejam, SIA “Eltex”, Ivaram Dzerkalim, Aglonas kara muzejam, SIA “SAL PLUS”, Terasei EGLE, Rēzeknes tehnoloģiju akadēmijai, IK “SINČUKS”, Valdim Lukaševičam (SIA RLUKSS), Broņislavam Dimperam, Ruslanam Merkurjevam, Ņinai Kurmei, Latvijas valsts meži, Preiļu un Aglonas TIC, Jašas podi, SIA Demontāža, SIA Fixman, Volmārcentrs, Mana Aptieka, SIA Preiļu celtnieks, Biedrībai “Sapņu maģija”, BJBLPC “Strops”.

Sagatavoja:
Projekta vadītāja,
IG “Aglonas radošie jaunieši” vadītāja
Gunta Gulbe - Kalvāne


Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Piepildīt sapni 2024

Mūzikas nodarbības, futbola spēles treniņi, divritenis, planšete, silto smilšu nodarbības, ABA terapija, mēbeles mācībām – tie ir daži no šī gada bērnu ar

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums