Iedzīvotāji veido savu vidi

Īstenots mazo grantu projekts “Ar dziesmu pa dzīvi!”

Preiļu novada pašvaldības finansētajā un nodibinājuma “Viduslatgales pārnovadu fonds” organizētajā mazo grantu projektu konkursā “Iedzīvotāji veido savu vidi –2022” IG „Aglonas radošie jaunieši” projekts “Ar dziesmu pa dzīvi!” Aglonas Kultūras nama bērnu popgrupas skatuves tērpu iegāde!” ieguva finansējumu 550,00 eiro apmērā.

Projekta mērķis ir atbalstīt amatierkolektīvu darbu, uzlabot mākslas norisēs iesaistīto bērnu dzīves kvalitāti un pagasta kultūras dzīves daudzveidību, veicināt popgrupas dalībnieku izaugsmi, mācot skatuves pieredzi.

Projekta uzdevumi:

1. Uzšūt košus, gaumīgus un ērtus skatuves tērpus Aglonas Kultūras nama bērnu popgrupai.
2. Izsludināt konkursu par bērnu popgrupas nosaukumu.

Aglonas Kultūras nama jauniešu popgrupa darbojās no 2008. gada. Popgrupā nomainījušās jau trīs paaudzes. Tā kā jaunieši ātri izaug un dodas jaunā dzīvē, kļūst par studentiem galvaspilsētā un mēģinājumiem vairs neatliek laika, 2022. gada janvārī tika nolemts jauniešu popgrupu pārveidot par bērnu popgrupu, tādejādi audzinot jauno dziedātāju paaudzi. Tomēr, ļoti svarīgs ir arī skatuves tēls. Priekšnesumam uz skatuves ir svarīgi ne tikai izvēlēties kolektīva repertuāru, bet arī tērpus. Skatuves tēlu skatītājs atceras un pēc tam saista ar vokālās grupas darbu. Tieši skatuves tērps ir jebkura priekšnesuma svarīga sastāvdaļa. Tas nodod noskaņojumu, raksturu un nosaka motīvu. Turklāt skatuves tērpiem kolektīvam jābūt ne tikai spilgtiem, bet arī ļoti ērtiem un praktiskiem.

Projekta rezultātā tika uzšūti 12 skatuves tērpi popgrupas dalībniekiem, kas tiks izmantoti koncertējot sava pagasta un novada kultūras iestādēs, kā arī plānots veidot koncertpieredzi citos Latvijas novados un nest novada vārdu piedaloties dažādos konkursos.

“Nākotni veidojam šodien.” Atbalstot jaunos māksliniekus, mēs nodrošinām spēcīgus pamatus bērnu attīstībai un izaugsmei, uzlabojot bērnu dzīves kvalitāti, zināšanas un prasmes. Mēs veidojam Latvijas nākotni audzinot talantīgus, darboties gribošus bērnus. Tas būs ieguvums ne tikai pašiem dalībniekiem, bet sabiedrībai kopumā, jo tad, kad uzstājas bērni, uzsmaida pat viskritiskāk noskaņotie apmeklētāji.

Sagatavoja: Projekta vadītāja Gunta Gulbe - Kalvāne


Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Piepildīt sapni 2024

Mūzikas nodarbības, futbola spēles treniņi, divritenis, planšete, silto smilšu nodarbības, ABA terapija, mēbeles mācībām – tie ir daži no šī gada bērnu ar

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums