Iedzīvotāji veido savu vidi

Īstenots Mazā granta projekts Galēnos

Realizēts Mazo Grantu projekts “Vides dizaina uzlabošana. Roberta Mūka muzeja Galēnos ēkas un ieejas atpazīšana un nolasīšana Galēnu ciema vidē.”

Galēnu Kultūrvēstures biedrība ik gadu realizē vismaz divus projektus. Katru gadu Galēnu pagastā tiek popularizēts kāds kultūrvēsturiskus objekts, sakoptas vēsturiskas ēkas un dabas objekti, sabiedrība tiek iepazīstināta ar Galēnu pagasta kultūras un vēsturiskām personībām, iemūžinot to piemiņu un saglabājot rakstiskas liecības. Pagasta jaunieši tiek uzrunāti iesaistīties sava pagasta sakopšanas darbos, kopīgu iniciatīvu realizēšanā, sabiedriskā labuma projektu izstrādē un realizēšanā. Vietējās kopienas mazākumtautību kopienas tiek iesaistītas kopīgu projektu realizācijā, savas identitātes saglabāšanā un popularizēšanā.

2023. gada pavasarī Galēnu Kultūrvēstures biedrība sadarbībā ar Roberta Mūka muzeju piedalījās “Viduslatgales pārnovadu fonda” organizētajā Mazo Grantu projektu konkursā “Iedzīvotāji veido savu vidi - 2023” ar projektu “Vides dizaina uzlabošana. Roberta Mūka muzeja Galēnos ēkas un ieejas atpazīšana un nolasīšana Galēnu ciema vidē.” Projekts tika apstiprināts. Rezultātā ir izveidots informatīvs baneris, kas rāda ceļu apmeklētājiem par to, kur muzejam ir ieeja. 2022. gads parādīja to, ka apmeklētājus ne tikai mulsina tas, ka Roberta Mūka muzejs Galēnos ir “Līvāniecē”, bet vēl vairāk apmeklētāji kļūst apmulsuši par to, kur muzejam ir ieeja. Projekts kļuva par lielisko iespēju sākt ar mazumiņu vides nolasāmības dizainā un izvedot baneri.

Paldies, Roberta Mūka muzeja komandai un arī Galēnu Kultūrvēstures biedrības sastāvā esošajām: Gitai Palmai un Ingai Skrūzmanei – Mičulei par projekta realizāciju!, Andrim par rāmja uzstādīšanu, Drukas Nams par rāmja un banera izgatavošanu!

Banera iesvētības notika 7.augustā, dienā, kurā ne tikai atklājām baneri publikas apskatei, bet arī pievakares laika apstākļi pārbaudīja banera izturību! Baneris ir iesvētības izturējis un rāda ceļu uz muzeja ieeju. Banera atklāšanu noslēdzām ar ceļa meklēšanu pēc jaunās norādes uz muzeja ieeju, lai piedalītos Roberta Mūka muzeja Galēnos organizētajā Literārajā pēcpusdienā ar jauno literāti Ligiju Purinašu.

Lai izdodas piesaistīt arvien jaunus muzeja apmeklētājus, kas gūst pozitīvas un sirdsgudras domas savai dzīvei un ienes mūsu pagasta un biedrības dzīvē jaunas iniciatīvu dzirksteles!

Teksts: Galēnu Kultūrvēstures biedrība

Foto: Gita Palma un Inga Skrūzmane – Mičule


Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Piepildīt sapni 2024

Mūzikas nodarbības, futbola spēles treniņi, divritenis, planšete, silto smilšu nodarbības, ABA terapija, mēbeles mācībām – tie ir daži no šī gada bērnu ar

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums