Iedzīvotāji veido savu vidi

"Gūdu saimineiču bīdreiba" īsteno projektu “Vienkārši, garšīgi, veselīgi”

Mūsdienās ģimenēs arvien grūtāk bērnus radināt ēst vienkāršus un veselīgus ēdienus. Uztura speciālisti atzīst, ka aptuveni pusei no uztura būtu jāveido graudaugu produktiem, ko sākam uzturā lietot arvien mazāk. Biedrība "Gūdu saimineiču bīdreiba" kopš dibināšanas brīža aktīvi darbojas veselīgu un vienkāršu ēdienu popularizēšanā. 2020. gadā tiek īstenots Viduslatgales pārnovada fonda projekts “Vienkārši, garšīgi, veselīgi”, kura ietvaros papildināts biedrības aprīkojums un veicinātas senās latgaliskās kulinārā mantojuma tradīcijas.

Aglonas vidusskolas jaunāko klašu skolēni svinēja Mārtiņdienu ar dziesmām un rotaļām, kuras iemācīja skolotājas Lilita un Valentīna. Mārtiņdiena nav iedomājama bez tradicionāliem latviešu ēdieniem. Ar tiem iepazīstināja Maizes muzeja saimniece Vija un pavārīte Žanna. Šoreiz svētkos tika baudīta spēka putra, vārīta no graudiem un zirņiem un garšīga rudzu graudu maizīte.

Īstenojot projektu biedrībai ir radusies iespēja popularizēt tradicionālos latviešu ēdienus, iesaistīt un iepriecināt bērnus, veicinot veselīgas ēšanas paradumus. Paldies biedrības biedriem, Aglonas novada domei un Viduslatgales pārnovadu fondam par finansiālu atbalstu.

 

 

Iesaki draugiem:   Draugiem.lv