Iedzīvotāji veido savu vidi

Aglonas radošās dzirkstis

Jau gandrīz Mārtiņi, bet vēl aizvien ar patiku atskatāmies uz paveiktajiem Mazā granta “Iedzīvotāji veido savu vidi” projektiem. 

Aglonas novada biedrība “Neaizmirstule” projekta “Radošās dzirkstis Aglonā” ietvaros 7. augustā organizēja radošās darbnīcas Eisbahovas parkā pie Priežmalas pamatskolas. 

Visaktīvākie dalībnieki bija Kastuļinas pagasta bērni, kuriem noslēdzās bērnu vasaras nometne. Zēni parādīja savu māku ne tikai iededzinot un uzturot uguni mobilajās ugunskura vietās, bet arī kopā ar meitenēm iesaistoties āra darbnīcas aktivitātēs – ziepju gatavošanā, sapņu ķērāju un kvēpekļu izgatavošanā. Ziepju vārīšana izvērtās par nopietnu nodarbi, kombinējot dažādas augu sastāvdaļas un smaržeļļas, gan apgūstot ziepju vārīšanas prasmes uz ugunskura. Sapņu ķērāju izgatavošana, kas sākumā likās vienkārša vainagu pīšana, nemaz nebija viegla, jo bija jāapgūst daži meistarstiķi, lai darbiņš izdotos. Savukārt kvēpekļu veidošanā no dažādiem augiem – vībotnēm, piparmētrām, lavandām u.c. dalībnieki apguva prasmes latviešu smaržkociņu izgatavošanā un kvēpināšanā uz uguns. Katrs dalībnieks tika pie radošajā darbnīcā pašu rokām izgatavotas lietas. Nobeigumā bija arī saldais ēdiens uz ugunskura cepti zefīriņi, jautras čalas un atziņas, ka uguns spēj cilvēkus vienot dažādās nodarbēs. 

Īstenojot projektu biedrība ir iegādājusies pārvietojamo ugunskura vietu un ugunskura kausus. Tas rada iespēju dažādot āra pasākumu norisi, iesaistīt un iepriecināt novada iedzīvotājus jaunās aktivitātēs, kā arī prezentēt novadu un biedrību dažādos pasākumos. Paldies biedrības brīvprātīgajiem, Aglonas novada domei un Viduslatgales pārnovadu fondam par finansiālu atbalstu jaunām ierosmēm. 

Ineta Valaine, projekta vadītāja

      

Iesaki draugiem:   Draugiem.lv