Iedzīvotāji veido savu vidi

Aglonas Maizes muzeja īstenotā projekta “Maizes stāsts” noslēgums


Viduslatgales pārnovadu fonds arī 2019. gadā sadarbībā ar Aglonas, Preiļu, Līvānu un Vārkavas pašvaldībām rīkoja projektu konkursu “Iedzīvotāji veido savu vidi – 2019″, kurā guva atbalstu Biedrības “Gūda saimineiču bīdreiba” projekts “Maizes stāsts” (līguma Nr. MG 19/31).

12. septembrī Aglonas Maizes muzeju apmeklēja Aglonas PII bērni. Ar lielu interesi sešgadnieki klausījās muzeja saimnieci Viju Kudiņu, kura prot atrast kopīgu valodu ar dažāda vecuma auditoriju. Stāsts par maizes tapšanu kaut arī bija detalizēts, bet nenogurdinošs: bērni pētīja graudu un miltu paraugus, izmēģināja roku dzirnavas. Bija arī praktiskas nodarbes – bērni kopā ar maizes cepējām gatavoja smalkmaizītes ar pildījumu. Pēc labi padarītā darba visi cienājās ar miežu putraimu putru. Ciemiņi augstu novērtēja sagatavoto ēdienu: “Ļoti garšīgi, lūdzu vēl!” Rudzu maizīte ar sviestu arī labi garšoja.

Maizes muzeja vadītāja stāstīja bērniem par maizi, atgādinot, ka tā ir vērtība, svētība, ko mūsu sentēvi vienmēr godinājuši. Aiz vārda “maize” slēpjas gadsimtiem krātas zināšanas, smags darbs un vērtības, kas mantotas un novērtētas no paaudzes uz paaudzi.

Ar lielu nepacietību bērni gaidīja, kad izcepsies smalkmaizītes. Krūzes tika piepildītas ar siltu zāļu tēju un cepējas atnesa paplātes ar tikko izņemtām no krāsns bulciņām. Tās bija vēl karstas, saldas un aromātiskas…


Iesaki draugiem:   Draugiem.lv