Aktīvo iedzīvotāju fonds

Preiļos ir uzsāktas kanisterapijas nodarbības bērniem

8.septembrī tika uzsāktas kanisterapijas nodarbības bērniem. Uz pirmo iepazīšanās nodarbību ieradās 10 bērni kopā ar saviem vecākiem. Biedrības “Latgales reģionālais dzīvnieku mīļotāju centrs” speciāliste Antoņina Nackeviča visus dalībniekus iepazīstināja ar suņiem, sniedza vispārēju informāciju kā pareizi glaudīt suni, kā rīkoties situācijā, kad pieskrien klāt svešs suns, kā arī atbildēja uz bērnu un vecāku jautājumiem. Pēc vispārējās informācijas sekoja praktiskā darbošanās ar suņiem, bērniem bija dota iespēja suni vest pavadā, sacensties kopā ar suni, kurš pirmais izrāpost cauri tunelim, pabarot suni, un citas aizrautīgas aktivitātes. Bērni ar sajūsmu un patiesu prieku darbojās kopā ar suņiem.

Kanisterapijas nodarbības turpināsies oktobrī un novembrī, nodarbības tiek plānotas vienu reizi nedēļā un bērniem būs iespēja ar suņiem darboties nelielā grupā.

Kanisterapija ir viena no zooterapijas nozarēm, kur terapeita pienākumus veic speciāli atlasīts, apmācīts un sertificēts suns. Kanisterapija ir papildu rehabilitācijas veids, kas pastiprina pamatrehabilitācijas efektivitāti, tomēr to var izmantot arī kā pastāvīgu rehabilitācijas veidu. Sadarbojoties ar suni veidojas beznosacījuma mīlestība un uzticēšanās, bērns mācās iniciatīvu, pacietību un paškontroli, aug pašnovērtējums, mazinās muskulatūras tonuss, uzlabojas izruna, lasītprasme, smalkā motorika.

Kanisterapijas nodarbības bērniem ir bezmaksas, patiecoties līdzcilvēku veiktajiem ziedojumiem pasākuma “Ziedotāju aplis” ietvaros, ko organizēja Viduslatgales pārnovadu fonds.

Kanisterapijas nodarbības organizē biedrība “Ģimeņu atbalsta centrs “Puķuzirnis”” sadarbībā ar biedrību “Latgales reģionālais dzīvnieku mīļotāju centrs”.

Papildus informācija: Inese Matisāne, pukuzirnis3@inbox.lv


Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Piepildīt sapni 2024

Mūzikas nodarbības, futbola spēles treniņi, divritenis, planšete, silto smilšu nodarbības, ABA terapija, mēbeles mācībām – tie ir daži no šī gada bērnu ar

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums