Aktīvo iedzīvotāju fonds

Preiļos ir īstenotas kanisterapijas nodarbības bērniem

Šī gada oktobra mēnesī un novembra sākumā katru otrdienas pēcpusdienu Biedrības “Ģimeņu atbalsta centrs “Puķuzirnis”” telpās notika kanisterapijas nodarbības bērniem nelielās grupās (vidēji 3 – 4 bērni grupā). Kopumā tika novadītas 7 kanisterapijas nodarbības 10 bērniem, kuriem ir konstatēts autisms, autiska spektra traucējumi, bērni, ar uzvedības traucējumiem. Kanisterapijas nodarbībās piedalījās 10 bērni, no kuriem 2 bija no Līvānu novada un 1 meitene no Ukrainas, pārējie dalībnieki bija no Preiļu novada. Nodarbības vadīja Biedrības “Latgales reģionālais dzīvnieku mīļotāju centrs” speciāliste Antoņina Nackeviča ar apmācītu, sertificētu suni, bet palīdzēja Biedrības “Ģimeņu atbalsts centrs “Puķuzirnis”” speciālistes Sanita Loginova un Ligita Rubīne. Speciālistu komanda strādāja profesionāli un atbildīgi, kā rezultātā tika saņemtas pozitīvas atsauksmes no bērnu vecākiem. Pēc kanisterapijas nodarbībām bērniem uzlabojās komunikācijas prasme, bērni iemācījās pacietību un paškontroli, uzlabojās bērnu izruna, attīstījās smalkā motorika, bērni kļuva emocionāli nosvērtāki, mierīgāki.

Kanisterapija ir viena no zooterapijas nozarēm, kur terapeita pienākumus veic speciāli atlasīts, apmācīts un sertificēts suns. Kanisterapija ir papildu rehabilitācijas veids, kas pastiprina pamatrehabilitācijas efektivitāti, tomēr to var izmantot arī kā pastāvīgu rehabilitācijas veidu. Sadarbojoties ar suni veidojas beznosacījuma mīlestība un uzticēšanās, bērns mācās iniciatīvu, pacietību un paškontroli, aug pašnovērtējums, mazinās muskulatūras tonuss, uzlabojas izruna, lasītprasme, smalkā motorika.

Kanisterapijas nodarbības bērniem bija bezmaksas, patiecoties līdzcilvēku veiktajiem ziedojumiem pasākuma “Ziedotāju aplis” ietvaros, ko organizēja Viduslatgales pārnovadu fonds. Kanisterapijas nodarbības organizē biedrība “Ģimeņu atbalsta centrs “Puķuzirnis”” sadarbībā ar biedrību “Latgales reģionālais dzīvnieku mīļotāju centrs”.

Papildus informācija: Inese Matisāne, pukuzirnis3@inbox.lv


Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Piepildīt sapni 2024

Mūzikas nodarbības, futbola spēles treniņi, divritenis, planšete, silto smilšu nodarbības, ABA terapija, mēbeles mācībām – tie ir daži no šī gada bērnu ar

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums