Aktīvo iedzīvotāju fonds

Mākslas darbnīcas labdarībai Līvānos

Grafika, papīrmāksla, tekstilmāksla – darbs dažādos materiālos, 52 Līvānu mūzikas un mākslas skolas audzēkņi, pieci skolotāji un vienots mērķis – māksla labdarībai.

Četrās mākslas darbnīcās augusta beigās tika radīti ap 100 dažādi artefakti (kartiņas, grafikas, papīrdarbi, suvenīri, krūžu paliktņi, dekori) ar vienojošu motīvu – Dubna. Skolas audzēkņi kopā ar skolotājām domāja, fantazēja un strādāja ar materiālu, lai izstāstītu savu stāstu par Līvānu ainavai tik būtisko upi.

Mākslas darbnīcās radītie darbiņi tiks nodoti labdarībai – ziedojumu piesaistei talantīgo mūzikas un mākslas skolas audzēkņu atbalstam, stipendijām. Vairākiem skolēniem šī bija pirmā saskarsme ar labdarības ieceri, pat ar labdarības jēdzienu. Līvānu mūzikas un mākslas skolas audzēkņi jau vairākus gadus saņem nodibinājuma “Viduslatgales pārnovadu fonda” vienreizējās stipendijas, kas faktiski ir kampaņās piesaistītā ziedotāju nauda. Šajā reizē skolēni var būt ziedotāji – veltot savu izdomu un roku darbu labdarībai.

Darbiņus pret ziedojumu varēs iegādāties gan “Viduslatgales pārnovadu fonda” labdarības pasākumos, tematiskos pasākumos Līvānos (noteikti Ziemassvētku tirdziņā), tūrisma informācijas centrā Līvānos.

Pirms mākslas darinājumu nodošanas ziedojumu piesaistei, septembra vidū tie tiks izstādīti Līvānu mūzikas un mākslas skolas izstāžu namā Rīgas ielā 12 un tos varēs aplūkot (un varbūt nolūkot iegādei par ziedojumu) ikviens interesents.

Skolas audzēkņi labdarības darbā tika iesaistīti ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas atbalstu caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”.

Sagatavoja Evija Gurgāne, projekta vadītāja

      

Iesaki draugiem:   Draugiem.lv