Aktīvo iedzīvotāju fonds

Korporatīvās sociālās atbildības semināru cikls uzņēmējiem

ĀRKĀRTĒJĀS SITUĀCIJAS VALSTĪ DĒĻ SEMINĀRS TIEK ATCELTS LĪDZ LABĀKIEM LAIKIEM

Aicinām uzņēmējus un citus interesentus piedalīties semināru ciklā par Korporatīvo sociālo atbildību. Trīs gadu laikā ir paredzēti 18 semināri, iesaistot dažādus jomu lektorus un filantropus.
12. novembrī Līvānos un 24. novembrī Preiļos notiks pirmie šī cikla semināri. Abos semināros piedāvājam Ilmāra Jargana lekciju: "Būvēt labāku pasauli vai kļūt par cērpamu aitu? - jēgpilna un strukturēta labdarība". Ar savu filantropijas pieredzes stāstu dalīsies uzņēmējs un politiķis Pēteris Romanovskis. Par filantropijas iespējām Viduslatgalē stāstīs Fonda valdes locekle Evija Gurgāne.

12.11.2020. 11:00 – 15:00 Līvāni
24.11.2020. 11:00-15:00 Preiļi

Semināra plāns:

11:00 – 11:10 Ievadvārdi

11:10 – 13:10 Ilmāra Jargana rosinoša un motivējoša lekcija par jēgpilnu un strukturētu labdarību.
• KSA kā priekšnoteikums ilgtspējīgai, drošai un psiholoģiski komfortablai uzņēmējdarbības videi.
• Hierarhiskums vs Altruisms kā dabiski veidojušās īpašības.
• Labdarības ēnas puses un zemūdens akmeņi.
• Sponsorēšana, mecenātisms, labdarība... līdzīgas formas, atšķirīgi mērķi.
• Kā saglabāt integritāti, netērēt pārāk daudz sava un darbinieku laika, izvairīties no pārmetumiem un vainas apziņas. Labdarības fonds, stratēģija un atbalstāmās tēmas (programmas).
• “Kuram tas rūp?” – kā izvēlēties patiešām nozīmīgus virzienus, kas ietekmē maksimāli lielu cilvēku skaitu. Nevērtēt pēc sevis.... vai arī uzskatīt to vienkārši par ekstravagantu naudas tērēšanu.
• KSA kā reputācijas uzlabošanas un krīzes prevencijas instruments.
• Ciniski, bet fakts – par savu labdarību ir jāstāsta pašam.
• Darbinieku iesaiste labdarībā kā jaudīgs HR instruments.
• Uz darbiniekiem vērsta KSA iekšējā klimata uzlabošanai.
• Jēgpilna sponsorēšana – kad un kā to darīt.
• Jaunās tendences KSA: Zaļā domāšana un tās melīgā māsa – “Greenwashing”.

13: 10 – 13: 30 pusdienas

13:30 – 14: 00 Pētera Romanovska personīgās pieredzes stāsts par filantropiju

14:00 – 15:00 Iespējas “būvēt labāku pasauli” tepat uz vietas – prāta vētra

Ilmārs Jargans - pieredzējis korporatīvo komunikāciju praktiķis un pasniedzējs ar aptuveni 20 gadu pieredzi. Praktiski vadījis korporatīvo komunikāciju AS “Olainfarm”, AS “Aldaris”, AS “ABLV Bank”. Koordinē labdarības un korporatīvās sociālās atbildības programmas, īpaši akcentējot mūsdienīgus zaļos risinājumus (urbānā biškopība un sugu daudzveidības palielināšana pilsētvidē). Pasniedz RISEBA augstskolā akadēmiskos kursus “Reputācijas vadība”, “Zīmolvedība”, “Krīzes komunikācija”. Maģistrs ķīmijā, komunikāciju zinātnē un uzņēmējdarbības vadībā.

Pēteris Romanovskis – SIA “Līvānu kūdras fabrika” valdes priekšsēdētājs, SIA “Zelta zeme” valdes priekšsēdētājs, nodibinājuma “Viduslatgales pārnovadu fonds” dibinātājs un Uzraudzības padomes loceklis, filantrops, Līvānu novada domes deputāts.

Nodibinājums “Viduslatgales pārnovadu fonds” - vienīgais kopienu fonds Latgalē. Tā darbības teritorija ir Aglonas, Vārkavas, Riebiņu, Līvānu un Preiļu novads. Fonda mērķis ir sekmēt un attīstīt vietējās kopienas izaugsmi, mērķtiecīgas ziedošanas tradīcijas un kopienu filantropiju Latgalē.

Semināru organizē nodibinājums “Viduslatgales pārnovadu fonds” partnerībā ar Līvānu novada domi un Preiļu novada domi.

Aktivitāti “Korporatīvās sociālās atbildības semināru cikls uzņēmējiem” finansiāli atbalsta Norvēģija, Islande un Lihtenšteina. EEZ un Norvēģijas granta apjoms ir 104 712, 51 EUR.
Iesaki draugiem:   Draugiem.lv